Drodzy Rodzice!

Z przykrością informujemy, że zmarła poprzednia, wieloletnia dyrektor naszego przedszkola Halina Jurecka. Pogrzeb odbędzie się w środę 25.11.2020 r. o godz. 10:00.

Mamy ogromną prośbę do Państwa, by dzieci, którym możecie Państwo zapewnić opiekę w domu,  nie przyszły w środę do przedszkola. W ten sposób część pracowników naszego przedszkola będzie mogła uczestniczyć w tej smutnej uroczystości. Oczywiście dzieciom, które tego dnia będą w przedszkolu zapewniamy pełną opiekę.

Bardzo prosimy o wyrozumiałość.

                              Z poważaniem,                                          mgr Anna Szuba Dyrektor Przedszkola 

Zebrania organizacyjne w grupach.

Uprzejmie zapraszamy Rodziców na zebrania organizacyjne w grupach:

Krasnoludki(Maluchy) 8 września  2020r., o godz. 17.00.

Leśne ludki (Średniacy) 8 września 2020r., o godz. 17.30.

Koszałki- Opałki (Starszacy) 9 września 2020r., o godz. 17.00.

Zapraszamy!

Kochani!

Od 1 września 2020 r. rozpoczynamy nowy rok szkolny! Pracujemy w normalnym trybie od 6:00 do 16:30. Obowiązuje nas jednak nadal reżim sanitarny i związane z nim obostrzenia. Z tego powodu rodzice i opiekunowie nadal nie mogą wchodzić z dziećmi do przedszkola. Nasza szatnia jest zbyt mała, by zachować wymagany dystans społeczny 1,5 m. Przypominam również, że do przedszkola mogą być przyprowadzane tylko dzieci zdrowe, bez objawów chorobowych typu katar, kaszel, czy gorączka! Dzieci nie mogą także przynosić swoich zabawek, przytulanek, itp. Pomimo wszystko mam jednak nadzieję, że dzieci nadal będą świetnie się bawiły w przedszkolu, a nowy rok szkolny nie będzie zbytnio różnił się od poprzedniego.

Pozdrawiam. Anna Szuba – dyrektor przedszkola

ZEBRANIE I DNI ADAPTACYJNE.

Dot. tylko Rodziców dzieci nowoprzyjętych do przedszkola od 01.09.2020 r. !

Zapraszamy Rodziców dzieci nowoprzyjętych do przedszkola na zebranie organizacyjne, które odbędzie się we wtorek 25.08.2020 r. o godz. 17:15. Prosimy, aby w zebraniu uczestniczył tylko jeden rodzic dziecka (bez dzieci!).

Jednocześnie informujemy, że w poniedziałek 31 sierpnia w godz. 17:00 – 18:00 organizujemy zajęcia adaptacyjne dla maluszków. Ze względu na ograniczenia związane z COVID-19 zajęcia będą organizowane w ogrodzie przedszkolnym. W tym przypadku również prosimy o zachowanie zasady 1 dziecko + 1 rodzic!

Pamiętajcie o maseczkach oraz wszelkich zasadach obowiązujących w okresie pandemii!

W razie deszczowej pogody zajęcia adaptacyjne zostaną odwołane.

Wyniki konkursu „Ekozabawka”

Z wielką przyjemnością ogłaszamy wyniki  konkursu „Eko- zabawka” zorganizowanego przez nasze przedszkole. Nie spodziewaliśmy się takiego dużego odzewu na naszą propozycję zabawy. Wzięło w niej udział 26 dzieci wspólnie ze swoimi  rodzinami.  Wszystkie prace wykonane zostały na wysokim poziomie, cechowała je duża kreatywność, fantazja autorów, praktyczne wykorzystanie odpadów ekologicznych.  Widoczna była też wspaniała współpraca dzieci z rodzicami.  W wyniku Państwa głosowania wyróżnione zostały następujące prace :

I miejsce -„Wiosenna łąka-tor kulkowy”
II.miejsce -„Park dinozaurów”
III.miejsce -„Czerwony kapturek-teatrzyk”.

W związku z dużym wkładem pracy włożonym przez wszystkich biorących udział w konkursie w przygotowanie swoich wytworów, mamy niespodziankę- postanowiliśmy nagrodzić wszystkich uczestników. Nagrody można odbierać w przedszkolu od 20-22. 05. 20 r. w godzinach 8.00 – 15. 30.

 

 

Procedura bezpieczeństwa

Szanowni Państwo,

w związku z otwarciem przedszkola od 11 maja 2020 r. została opracowana Procedura bezpieczeństwa w okresie pandemii  COVID – 19 na terenie Przedszkola nr 2 „Wesołe Skrzaty” w Mosinie. W związku z tym bardzo proszę o zapoznanie się z dokumentami i wypełnienie zamieszczonych oświadczeń (tylko w wypadku zgłoszenia dziecka do przedszkola). 

Pozdrawiam serdecznie. Anna Szuba – dyrektor Przedszkola nr 2 w Mosinie

Procedury

Załącznik nr 1

Załacznik nr 2

Akcja MOK – „Pokoloruj z nami SERCE!”

Zapraszamy rodziców i dzieci z całej Gminy Mosina do włączenia się w akcję  organizowaną przez MOK „Pokoloruj z nami SERCE!” Podaruj razem z nami pocztówkę dla tych, którzy każdego dnia narażają swoje życie i zdrowie.
Podaruj też uśmiech pacjentom, którzy są w trudnej sytuacji, osamotnieni i bez bliskich osób wokół.

Co trzeba zrobić?
Wydrukuj i pokoloruj wzór( został przesłany drogą e- mailową), zrób zdjęcie swojej pracy i przyślij do nas na adres: mok@kultura.gmina.pl
My wydrukujemy pocztówkę z Twoim sercem, którą przekażemy tym, o których myślimy. Będą to pacjenci, pielęgniarki i lekarze.

To mały gest, który pokazuje Twoje wielkie serce, takie, które jest przedstawione na wzorze kolorowanki.
Pokażmy, że jesteśmy z Nimi. (można dorysować czepek pielęgniarski lub stetoskop).  Czekamy na Wasze prace do 10 maja!

 

Eko – zabawka!

Drodzy Państwo!!!

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

Zadanie polega na wykonaniu wraz z dzieckiem zabawki z odpadów ( butelek plastikowych, kartonów, opakowań po mleku, herbacie, jogurtach itp.) Wykonaną zabawkę należy sfotografować i przesłać zdjęcie e-mailem  do nauczycielki grupy swojego dziecka. Zdjęcia wystawione będą na stronie internetowej naszego Przedszkola. Będziecie mogli Państwo głosować,  na najciekawszą Waszym zdaniem zabawkę,  klikając na „łapkę w górę” przy wybranym zdjęciu. Regulamin konkursu otrzymali Państwo drogą e-mailową.

Konkurs trwa do 8 maja 2020r. Głosować można od 11 – 16 maja 2020r

Puste przedszkole !

Kochane „Wesołe skrzaty” tęsknimy za Wami, słyszymy, że Wy również tęsknicie za rówieśnikami i za przedszkolem. Spodobał nam się wiersz autorstwa pani Anny Chmury, który wyraża nasze wspólne emocje, a puenta napawa  optymizmem. Chcemy się nim z Wami podzielić:

Odwiedziłam dziś moje przedszkole,
przysiadłam na chwilę w sali przy stole.
Rozejrzałam się dookoła,
„proszę pani!” nikt do mnie nie wola..
Krzesła stoją równiutko przy stolikach,
nie gra nasza ulubiona muzyka.
Nawet kosz na śmieci zwykle zapełniony
z kąta zerka na mnie zdziwiony.
Na poleczkach zabawki siedzą równiutko.
Słucham..? Ktoś coś mówi do mnie cichutko:
Gdzie się dzieci wszystkie podziały?
Przecież co dzień do zabawy nas brały!
Więc podchodzę do półki z lalkami,
klockami, misiami i samochodami.
Nie martwcie się przyjaciele mili,
już niedługo będą się z wami bawili,
już niedługo zrobi się wesoło!
Usiądziemy wszyscy razem wkoło,
zaśpiewamy ulubione piosenki,
znów popłyną wesołe dźwięki.
A na razie zostajemy w domu..
Pewnie łezkę wytrą po kryjomu
Bo też tęsknią za sobą dzieci
Lecz, nie martwcie się bo czas szybko”zleci”!