Dot. rekrutacji do przedszkola

Przypominamy, że Rodzice, których dzieci zostały w procesie rekrutacji zakwalifikowane do przedszkola, są zobowiązani do dostarczenia do placówki oświadczenia „Potwierdzenia woli uczęszczania do przedszkola”  w terminie 20 – 30 marca 2020 r. Brak wymienionego dokumentu skutkować będzie nie przyjęciem dziecka do przedszkola.

W związku z sytuacją związaną z panującym wirusem bardzo prosimy (w miarę możliwości)  o przesyłanie powyższego dokumentu w postaci skanu na adres przedszkolenr2.mosina@o2.pl  lub włożenie go do skrzynki na listy na bramie przedszkola. Dziękujemy.

Drodzy Rodzice!

W związku z panującą w naszym kraju epidemią, wprowadzonych zostało wiele ograniczeń. Jednym  z nich  jest zamknięcie szkół i przedszkoli. Z pewnością stanowi to duże utrudnienie dla rodziców, dzieci, ale także dla nas nauczycieli.     Chcąc wspierać  Państwa w tym trudnym okresie i mieć choć wirtualny kontakt z naszymi wychowankami, od poniedziałku 23 marca  dwa razy w tygodniu, w godzinach porannych, będziemy przesyłać na dostępne nam  e-maile rodziców  propozycje zabaw, zadań, ćwiczeń , filmików itp. Kochani Rodzice będziecie mogli wykorzystywać te pomoce w uatrakcyjnieniu swoich zabaw w domu. Materiały te będą podzielone na dni tygodnia. Prosimy wykonywać je jednak w czasie najbardziej dogodnym dla Państwa i zgodnie z własnymi możliwościami, czy posiadanymi materiałami. Wiadomo, że  większość sklepów jest zamknięta, dlatego prosimy wykorzystywać  to co jest dostępne w domu. Niektórymi propozycjami będą karty pracy, jeśli istnieje możliwość ich wydrukowania to dobrze, ale jeśli nie ma w domu drukarki, to wystarczy omówić zadanie lub ominąć tę formę. Mamy też ogromną prośbę o zbieranie wykonanych prac, byśmy mogły, po powrocie do przedszkola, zrobić wielką galerię. Można też dziecku wykonać zdjęcia przy pracy i przesyłać nauczycielom e-mailowo. Pamiętajcie! Naszym celem nie jest dołożenie Wam Rodzicom dodatkowych obowiązków lecz pomoc w zagospodarowaniu wolnego czasu dzieci. Będziemy wdzięczne za informacje zwrotne, czy proponowana przez nas forma zabawy z dzieckiem jest dla Was przydatna. Czekamy na uwagi, pytania i Wasze propozycje.

Drodzy Rodzice i Kochane Wesołe Skrzaty życzymy Wam przede wszystkim  zdrowia, spokoju i pozytywnego myślenia. Pozdrawiamy serdecznie.

Dyrekcja i Pracownicy Przedszkola.

Uwaga!

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że od wtorku 17.03.2020r. do odwołania, sekretariat przedszkola pełni dyżur codziennie w godzinach od 9.00-12.00.

Ze względu na zaistniałą sytuację w naszym kraju, prosimy w celu zapytań dotyczących rekrutacji lub  wątpliwości związanych z funkcjonowaniem przedszkola  o kontakt telefoniczny (663  993  420) oraz  e-mailowy (przedszkolenr2.mosina@o2.pl ).

Z poważaniem Dyrektor  Przedszkola  Anna Szuba

Dotyczy rekrutacji!

Drodzy Rodzice informujemy, że pomimo zawieszenia zajęć w przedszkolach proces rekrutacji nadal trwa! Wypełnione wnioski o przyjęcie dziecka do naszego przedszkola można składać codziennie do piątku 13 marca 2020 r. w godz. 8:00 – 16:00, w poniedziałek  16 marca do godz.13:00.

Komunikat drugi!

W związku z Komunikatem Burmistrza Gminy Mosina z godziny 20.30 dotyczącym Koronawirusa, informujemy, że nasze przedszkole zgodnie z zaleceniami będzie zamknięte w dniach 11.03.2020r. – 25.03.2020r.

Komunikat w sprawie Koronawirusa!

Na spotkaniu z Panem Burmistrzem, które miało miejsce dzisiaj w Urzędzie Gminy ustalono, że szkoły i przedszkola Gminy Mosina nie zawieszają zajęć w najbliższych dniach z powodu Koronawirusa. Sytuacja będzie monitorowana na bieżąco przez dyrektorów w placówkach oświatowych oraz przez Sztab Zarządzania Kryzysowego. Informacja na ten temat pojawi się również dzisiaj na stronie gminy.

Prosimy Państwa o:

– nieprzysyłanie dzieci przeziębionych ze względu na ich obniżoną  odporność i podatność na ewentualne kolejne infekcje oraz zarażanie innych dzieci,

– śledzenie na bieżąco strony internetowej placówki.

Wyżej wymieniony komunikat nie dotyczy placówek oświatowych wsi: Daszewice, Czapury i Wiórek, w których zostają zawieszone zajęcia dydaktyczno – wychowawcze oraz opiekuńcze w terminie od 11.03.2020 r. do 24.03.2020 r. włącznie.

Uwaga!

Uprzejmie przypominamy Rodzicom, chcącym  zapisać dziecko do przedszkola, że w pierwszej kolejności należy wypełnić wniosek o przyjęcie kandydata do przedszkola poprzez Internet, wydrukować go wraz z załącznikami i  w formie papierowej złożyć podpisane przez obojga Rodziców w placówce, którą wskazali jako pierwszy wybór.

 

 

Drzwi otwarte u Wesołych skrzatów!

Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na  „Drzwi otwarte” w naszym przedszkolu, które odbędą się we wtorek 25.02.2020r.  w godzinach 10.00 -11.00 oraz w czwartek 05.03.2020r. w godzinach 15.00 – 16.00.

Zebranie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców  19 lutego 2020 r.  o godz. 17:00 na zebranie ogólne oraz zebrania organizacyjne w grupach.

Uwaga!!!

Uprzejmie informujemy o terminach uroczystości, które będą miały miejsce w styczniu w naszym przedszkolu.

Dzień Babci i Dziadka:

21.01.2020r. o godz. 9.30-Koszałki – Opałki,

22.01.2020r. o godz. 9.30 – Leśne ludki,

23.01.2020r. o godz. 9.30 – Krasnoludki.

Balik karnawałowy24. 01.2020 w godzinach 9.00-11.00.