Wyniki konkursu „Ekozabawka”

Z wielką przyjemnością ogłaszamy wyniki  konkursu „Eko- zabawka” zorganizowanego przez nasze przedszkole. Nie spodziewaliśmy się takiego dużego odzewu na naszą propozycję zabawy. Wzięło w niej udział 26 dzieci wspólnie ze swoimi  rodzinami.  Wszystkie prace wykonane zostały na wysokim poziomie, cechowała je duża kreatywność, fantazja autorów, praktyczne wykorzystanie odpadów ekologicznych.  Widoczna była też wspaniała współpraca dzieci z rodzicami.  W wyniku Państwa głosowania wyróżnione zostały następujące prace :

I miejsce -„Wiosenna łąka-tor kulkowy”
II.miejsce -„Park dinozaurów”
III.miejsce -„Czerwony kapturek-teatrzyk”.

W związku z dużym wkładem pracy włożonym przez wszystkich biorących udział w konkursie w przygotowanie swoich wytworów, mamy niespodziankę- postanowiliśmy nagrodzić wszystkich uczestników. Nagrody można odbierać w przedszkolu od 20-22. 05. 20 r. w godzinach 8.00 – 15. 30.

 

 

Procedura bezpieczeństwa

Szanowni Państwo,

w związku z otwarciem przedszkola od 11 maja 2020 r. została opracowana Procedura bezpieczeństwa w okresie pandemii  COVID – 19 na terenie Przedszkola nr 2 „Wesołe Skrzaty” w Mosinie. W związku z tym bardzo proszę o zapoznanie się z dokumentami i wypełnienie zamieszczonych oświadczeń (tylko w wypadku zgłoszenia dziecka do przedszkola). 

Pozdrawiam serdecznie. Anna Szuba – dyrektor Przedszkola nr 2 w Mosinie

Procedury

Załącznik nr 1

Załacznik nr 2

Puste przedszkole !

Kochane „Wesołe skrzaty” tęsknimy za Wami, słyszymy, że Wy również tęsknicie za rówieśnikami i za przedszkolem. Spodobał nam się wiersz autorstwa pani Anny Chmury, który wyraża nasze wspólne emocje, a puenta napawa  optymizmem. Chcemy się nim z Wami podzielić:

Odwiedziłam dziś moje przedszkole,
przysiadłam na chwilę w sali przy stole.
Rozejrzałam się dookoła,
„proszę pani!” nikt do mnie nie wola..
Krzesła stoją równiutko przy stolikach,
nie gra nasza ulubiona muzyka.
Nawet kosz na śmieci zwykle zapełniony
z kąta zerka na mnie zdziwiony.
Na poleczkach zabawki siedzą równiutko.
Słucham..? Ktoś coś mówi do mnie cichutko:
Gdzie się dzieci wszystkie podziały?
Przecież co dzień do zabawy nas brały!
Więc podchodzę do półki z lalkami,
klockami, misiami i samochodami.
Nie martwcie się przyjaciele mili,
już niedługo będą się z wami bawili,
już niedługo zrobi się wesoło!
Usiądziemy wszyscy razem wkoło,
zaśpiewamy ulubione piosenki,
znów popłyną wesołe dźwięki.
A na razie zostajemy w domu..
Pewnie łezkę wytrą po kryjomu
Bo też tęsknią za sobą dzieci
Lecz, nie martwcie się bo czas szybko”zleci”!

Wielkanocne baby upieczone!

Wielkanocne baby upieczone, a pewnie już nawet zjedzone. Bardzo się cieszymy, że skorzystaliście z  przepisu pani Basi i wspólnie z rodzicami upiekliście to tradycyjne ciasto wielkanocne. Jesteśmy z Was dumne i cieszymy się,  podobnie zapewne jak Wasi Rodzice, z zaangażowania w przygotowania kulinarne do Świąt Wielkanocy.  Kochani ciasta wyglądają wspaniale, a jeszcze lepiej pewnie smakowały. Mniam, mniam, mniam…  Możemy je podziwiać dzięki zdjęciom przesłanym przez rodziców: Dawida z „Krasnali”, Zuzi, Zosi, Jasia i Ksawiera z „ Leśnych ludków” oraz Olgi i Eryka z  „Koszałków-Opałków”. Wykorzystując  cytat z reklamy:  ” Brawo Wy!!!”

Baby wielkanocne.

Kochani

Niestety sytuacja epidemiologiczna nie pozwala jeszcze na powrót dzieci do przedszkola. Okres zawieszenia zajęć w szkołach i przedszkolach został wydłużony o kolejne dwa tygodnie, czyli do 26 kwietnia 2020 r. Razem z nauczycielami dołożymy wszelkich starań, żeby Państwa wspierać, szukać rozwiązań na obecną sytuację. Zapraszam również do kontaktu mailowego przedszkolenr2.mosina@o2.pl i telefonicznego 663 993 420. Odpowiem na wszelkie nurtujące Państwa pytania dotyczące spraw przedszkolnych.

Na zbliżające się Święta Wielkanocne, chociaż tak inne, życzę spokoju, serdeczności i nadziei na lepsze jutro.  Anna Szuba – dyrektor przedszkola.

Dot. rekrutacji do przedszkola

Przypominamy, że Rodzice, których dzieci zostały w procesie rekrutacji zakwalifikowane do przedszkola, są zobowiązani do dostarczenia do placówki oświadczenia „Potwierdzenia woli uczęszczania do przedszkola”  w terminie 20 – 30 marca 2020 r. Brak wymienionego dokumentu skutkować będzie nie przyjęciem dziecka do przedszkola.

W związku z sytuacją związaną z panującym wirusem bardzo prosimy (w miarę możliwości)  o przesyłanie powyższego dokumentu w postaci skanu na adres przedszkolenr2.mosina@o2.pl  lub włożenie go do skrzynki na listy na bramie przedszkola. Dziękujemy.

Drodzy Rodzice!

W związku z panującą w naszym kraju epidemią, wprowadzonych zostało wiele ograniczeń. Jednym  z nich  jest zamknięcie szkół i przedszkoli. Z pewnością stanowi to duże utrudnienie dla rodziców, dzieci, ale także dla nas nauczycieli.     Chcąc wspierać  Państwa w tym trudnym okresie i mieć choć wirtualny kontakt z naszymi wychowankami, od poniedziałku 23 marca  dwa razy w tygodniu, w godzinach porannych, będziemy przesyłać na dostępne nam  e-maile rodziców  propozycje zabaw, zadań, ćwiczeń , filmików itp. Kochani Rodzice będziecie mogli wykorzystywać te pomoce w uatrakcyjnieniu swoich zabaw w domu. Materiały te będą podzielone na dni tygodnia. Prosimy wykonywać je jednak w czasie najbardziej dogodnym dla Państwa i zgodnie z własnymi możliwościami, czy posiadanymi materiałami. Wiadomo, że  większość sklepów jest zamknięta, dlatego prosimy wykorzystywać  to co jest dostępne w domu. Niektórymi propozycjami będą karty pracy, jeśli istnieje możliwość ich wydrukowania to dobrze, ale jeśli nie ma w domu drukarki, to wystarczy omówić zadanie lub ominąć tę formę. Mamy też ogromną prośbę o zbieranie wykonanych prac, byśmy mogły, po powrocie do przedszkola, zrobić wielką galerię. Można też dziecku wykonać zdjęcia przy pracy i przesyłać nauczycielom e-mailowo. Pamiętajcie! Naszym celem nie jest dołożenie Wam Rodzicom dodatkowych obowiązków lecz pomoc w zagospodarowaniu wolnego czasu dzieci. Będziemy wdzięczne za informacje zwrotne, czy proponowana przez nas forma zabawy z dzieckiem jest dla Was przydatna. Czekamy na uwagi, pytania i Wasze propozycje.

Drodzy Rodzice i Kochane Wesołe Skrzaty życzymy Wam przede wszystkim  zdrowia, spokoju i pozytywnego myślenia. Pozdrawiamy serdecznie.

Dyrekcja i Pracownicy Przedszkola.

Uwaga!

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że od wtorku 17.03.2020r. do odwołania, sekretariat przedszkola pełni dyżur codziennie w godzinach od 9.00-12.00.

Ze względu na zaistniałą sytuację w naszym kraju, prosimy w celu zapytań dotyczących rekrutacji lub  wątpliwości związanych z funkcjonowaniem przedszkola  o kontakt telefoniczny (663  993  420) oraz  e-mailowy (przedszkolenr2.mosina@o2.pl ).

Z poważaniem Dyrektor  Przedszkola  Anna Szuba

Dotyczy rekrutacji!

Drodzy Rodzice informujemy, że pomimo zawieszenia zajęć w przedszkolach proces rekrutacji nadal trwa! Wypełnione wnioski o przyjęcie dziecka do naszego przedszkola można składać codziennie do piątku 13 marca 2020 r. w godz. 8:00 – 16:00, w poniedziałek  16 marca do godz.13:00.