Drodzy Rodzice !

Informujemy, iż  10 listopada 2021 r. (środa)  w naszym Przedszkolu nr 2 będziemy świętować Dzień Niepodległości, dlatego prosimy o odświętny strój w tym dniu !

Procedura bezpieczeństwa

Szanowni Państwo,

w związku z otwarciem przedszkola od 11 maja 2020 r. została opracowana Procedura bezpieczeństwa w okresie pandemii  COVID – 19 na terenie Przedszkola nr 2 „Wesołe Skrzaty” w Mosinie. W związku z tym bardzo proszę o zapoznanie się z dokumentami i wypełnienie zamieszczonych oświadczeń (tylko w wypadku zgłoszenia dziecka do przedszkola). 

Pozdrawiam serdecznie. Anna Szuba – dyrektor Przedszkola nr 2 w Mosinie

Procedury

Załącznik nr 1

Załacznik nr 2

Dot. rekrutacji do przedszkola

Przypominamy, że Rodzice, których dzieci zostały w procesie rekrutacji zakwalifikowane do przedszkola, są zobowiązani do dostarczenia do placówki oświadczenia „Potwierdzenia woli uczęszczania do przedszkola”  w terminie 20 – 30 marca 2020 r. Brak wymienionego dokumentu skutkować będzie nie przyjęciem dziecka do przedszkola.

W związku z sytuacją związaną z panującym wirusem bardzo prosimy (w miarę możliwości)  o przesyłanie powyższego dokumentu w postaci skanu na adres przedszkolenr2.mosina@o2.pl  lub włożenie go do skrzynki na listy na bramie przedszkola. Dziękujemy.

Komunikat w sprawie Koronawirusa!

Na spotkaniu z Panem Burmistrzem, które miało miejsce dzisiaj w Urzędzie Gminy ustalono, że szkoły i przedszkola Gminy Mosina nie zawieszają zajęć w najbliższych dniach z powodu Koronawirusa. Sytuacja będzie monitorowana na bieżąco przez dyrektorów w placówkach oświatowych oraz przez Sztab Zarządzania Kryzysowego. Informacja na ten temat pojawi się również dzisiaj na stronie gminy.

Prosimy Państwa o:

– nieprzysyłanie dzieci przeziębionych ze względu na ich obniżoną  odporność i podatność na ewentualne kolejne infekcje oraz zarażanie innych dzieci,

– śledzenie na bieżąco strony internetowej placówki.

Wyżej wymieniony komunikat nie dotyczy placówek oświatowych wsi: Daszewice, Czapury i Wiórek, w których zostają zawieszone zajęcia dydaktyczno – wychowawcze oraz opiekuńcze w terminie od 11.03.2020 r. do 24.03.2020 r. włącznie.

Uwaga!

Uprzejmie przypominamy Rodzicom, chcącym  zapisać dziecko do przedszkola, że w pierwszej kolejności należy wypełnić wniosek o przyjęcie kandydata do przedszkola poprzez Internet, wydrukować go wraz z załącznikami i  w formie papierowej złożyć podpisane przez obojga Rodziców w placówce, którą wskazali jako pierwszy wybór.

 

 

Życzenia

Wracamy do przedszkola!

Wracamy do przedszkola!