Historia

Przedszkole nr 2 „Wesołe Skrzaty” jest jedną z najstarszych placówek na terenie Mosiny. Wybudowane zostało dzięki staraniom pracowników i dyrekcji Śremskich Zakładów Ceramiki Budowlanej z siedzibą w Mosinie.

Dnia 19 września 1953 r. odbyło się jego uroczyste otwarcie, a nazwę „Wesołe Skrzaty” nadano 12 lutego 1977 r. Początkowo było to przedszkole dwu-oddziałowe, do którego uczęszczało 60 dzieci. We wrześniu 1977 r. powstał trzeci oddział i dziś placówka oferuje 75 miejsc dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Pierwszym dyrektorem przedszkola została pani Józefa Bartosik- Szeszko. Pełniła tę funkcję do roku 1985. Na kolejne lata stanowisko objęła pani mgr Halina Jurecka. Od 1 września 2017 r. nowym dyrektorem została pani mgr Anna Szuba.

Ogromnym atutem Przedszkola nr 2 jest jego ciekawe położenie – z dala od ulicznego gwaru i hałasu, wśród drzew i krzewów. Bliskość Wielkopolskiego Parku Narodowego to dodatkowa atrakcja i teren do udanych wycieczek, spacerów i zabaw. Niepowtarzalny, rodzinny klimat tego małego przedszkola pozwala zapewnić dzieciom poczucie bezpieczeństwa i akceptacji. Z kolei świadomość naszych nauczycieli, że przedszkolak uczy się spontanicznie, naturalnie i w każdych okolicznościach, a jego podstawową formą działalności jest zabawa powoduje, że dzieci stają się sprawcami swojego dzieła. Pozwala im to odczuć radość, sukces, zwiększa poczucie własnej wartości i motywuje do dalszej pracy. Wszystko to owocuje wysokim poziomem przygotowania naszych milusińskich do kolejnego etapu edukacji.