Koszałki-Opałki

Drodzy Rodzice !

W dniu 09.10.2019 r. odbędzie się wycieczka autokarowa do Bramy Poznania ICHOT. Weźmiemy udział  w zajęciach edukacyjnych w muzeum i zwiedzimy Ostrów Tumski. Prosimy o wpłatę 23 zł. na konto skarbników poszczególnych grup do dnia 07.10.2019r.

UWAGA !

Prosimy uprzejmie Rodziców, aby  dzieci  przyniosły na zajęcia  03.09.19r.(wtorek) jedną pamiątkę z wakacji.

Wrzesień u „Koszałków – Opałków”

• Przyjaciele w przedszkolu
  • Obszar fizyczny:
  • uczestniczenie w zabawach integracyjnych, ruchowych i muzycznych,
  • Obszar emocjonalny:
  • kształtowanie umiejętności wyrażania własnych emocji.
  • Obszar społeczny:
  •  współdziałania w grupie rówieśniczej,
  • budowanie świadomości przynależności do grupy przedszkolnej,
  • wypracowanie kontraktu grupy – ustalenie zasad zachowania i przestrzeganie ustalonych reguł i zasad obowiązujących podczas pobytu w przedszkolu.
  • Obszar poznawczy:
  • wypowiadanie się na określony temat,
  • kształtowanie umiejętności globalnego rozpoznawania napisów,
  • określanie kierunków (prawa, lewa, góra, dół) oraz położenia (obok, przed, za, między, nad, pod).
  • Jesteśmy bezpieczni
  • Obszar fizyczny:
  • aktywny udział w zabawach integracyjnych, ruchowych i muzycznych.
  • Obszar emocjonalny:
  • proszenie o pomoc w sytuacjach trudnych i radzenie sobie w nowych sytuacjach.
  • Obszar społeczny:
  • kształtowanie umiejętności społecznych – posługiwanie się imieniem i nazwiskiem, znajomość zasad poruszania się w terenie zabudowanym i zasad przechodzenia przez jezdnię,
  • respektowanie zasad zabawy w grupie,
  • kształtowanie umiejętności komunikowania się z dziećmi i dorosłymi, wyrażania swoich oczekiwań.
  • Obszar poznawczy:
  • kształtowanie umiejętności poprawnego wymawiania głosek, rozróżnianie głoski w nagłosie i wygłosie (na początku i na końcu słowa),
  • wskazywanie zawodów wykonywanych przez rodziców oraz zawodów związanych z udzielaniem pomocy w różnych sytuacjach (lekarz, pielęgniarka, ratownik medyczny, policjant, strażak).
  • Razem się bawimy
  • Obszar fizyczny:
  • używanie chwytu pisarskiego podczas rysowania i posługiwanie się nożyczkami – cięcie po liniach prostych,
  • Obszar emocjonalny:
  • kształtowanie umiejętności rozpoznawania, nazywania oraz rozumienia emocji i uczuć własnych i innych.
  • Obszar społeczny:
  • integrowanie się z grupą rówieśniczą, nabywanie umiejętności współpracy w grupie
  • przestrzeganie ustalonych zasad podczas zabawy.
  • Obszar poznawczy:
  • klasyfikowanie przedmiotów ze względu na wielkość, kolor i kształt,
  •  tworzenie zbiorów o takiej samej liczbie elementów, ustawianie elementów rosnąco i malejąco (od najmniejszego do największego), szacowania „na oko” (więcej, mniej, tyle samo), przeliczanie elementów.
  • Różni ludzie – to my
  • Obszar fizyczny:
  • ćwiczenia w posługiwania się nożyczkami – cięcie po łukach,
  • Obszar emocjonalny:
  • kształtowanie umiejętności rozpoznawania, nazywania i rozumienia emocji i uczuć własnych i innych.
  • budowanie świadomości przynależności do grupy przedszkolnej,
  • kształtowanie umiejętności stosowania zwrotów grzecznościowych wobec rówieśników i dorosłych,
  • wdrażanie do respektowania norm społecznych zawartych w kontrakcie grupowym  (czekanie na swoją kolej, ustępowanie, pomaganie słabszym/potrzebującym).
  • Obszar poznawczy:
  • kształtowanie umiejętności odróżniania elementów fikcyjnych od rzeczywistych,
  • doskonalenie analizy słuchowej na poziomie sylaby,
  • poznanie obrazu graficznego głoski „o” – litery „O”, „o”,
  • poznanie obrazu graficznego liczby „1”.