Leśne ludki

Drodzy Rodzice !

W dniu 09.10.2019 r. odbędzie się wycieczka autokarowa do Bramy Poznania ICHOT. Weźmiemy udział  w zajęciach edukacyjnych w muzeum i zwiedzimy Ostrów Tumski. Prosimy o wpłatę 23 zł. na konto skarbników poszczególnych grup do dnia 07.10.2019r.

Ogłoszenie!

Prosimy o przyniesie strojów na gimnastykę w osobnym worku !

• Koszulka
  • Spodenki
  • Skarpety ze stoperami

Wrzesień u Leśnych Ludków

• Przedszkole moim drugim domem .
  • Obszar fizyczny:
  • rozwijanie sprawności fizycznej, precyzji ruchów w toku zabaw i ćwiczeń ruchowych,
  • rozwijanie motoryki małej poprzez wykonywanie prac manualnych
  • Obszar emocjonalny:
  • doskonalenie umiejętności werbalizowania swoich myśli i uczuć bez naruszania godności własnej i innych
  • Obszar społeczny :
  • kształtowanie postaw prospołecznych, czerpanie radości ze wspólnego działania i zabawy,
  • kształtowanie nawyku utrzymywania czystości i porządku w najbliższym otoczeniu
  • Obszar poznawczy:
  • rozwijanie spostrzegawczości i pamięci wzrokowej,
  • doskonalenie umiejętności klasyfikowania ze względu na określone cechy.
  •  W przedszkolu jesteśmy bezpieczni.
  • Obszar fizyczny :
  • aktywny udział w ćwiczeniach gimnastycznych,
  • wdrażanie do współzawodnictwa i zdrowej rywalizacji,
  • rozwijanie motoryki dużej (gimnastyka, zabawy ruchowe) i motoryki małej (rysowanie, lepienie z plasteliny, wycinanie nożyczkami).
  • Obszar emocjonalny:
  • kształtowanie gotowości do niesienia pomocy innym,
  • odczuwanie radości ze wspólnej zabawy, wyrabianie umiejętności radzenia sobie z porażką.
  • Obszar społeczny:
  • kształtowanie umiejętności bezpiecznego i właściwego zachowania w przedszkolu i poza nim,
  • wdrażanie do współdziałania dla osiągnięcia zamierzonego celu, wyrabianie umiejętności rozpoznawania sytuacji zagrażających bezpieczeństwu i odpowiednie reagowanie na nie.
  • Obszar poznawczy:
  • wdrażanie do bezpiecznego poruszania się po drogach i ulicach, rozwijanie mowy i myślenia poprzez omawianie treści utworów, ilustracji.
  • Nasze zabawy
  • Obszar fizyczny :
  • kształtowanie sprawności ciała i koordynacji ruchowej, uczestniczenie w zabawach ruchowych, w tym rytmicznych, muzycznych, naśladowczych, z przyborami.
  • Obszar emocjonalny:
  • przedstawianie i nazywanie swoich emocji i uczuć, rozumienie i szanowanie uczuć innych
  •  Obszar społeczny:
  • integrowanie się z grupą rówieśniczą, nabywanie umiejętności współpracy w grupie rówieśniczej,
  • akceptowanie i szanowanie zasad panujących podczas zabawy oraz zajęć
  •  Obszar poznawczy:
  • rozróżnianie i klasyfikowanie kształtów, określanie położenia elementów w przestrzeni z wykorzystaniem określeń: „obok”, „nad”, „pod”, „na”, „za”, „przed”, odróżnianie stron: lewa, prawa, wyrażanie swojego rozumienia świata, zjawisk i rzeczy znajdujących się w bliskim otoczeniu.
  • Każdy z nas jest inny
  • Obszar fizyczny :
  • uczestniczenie w zabawach integracyjnych, ruchowych, muzycznych, poprawne wykonywanie ćwiczeń gimnastycznych.
  • Obszar emocjonalny :
  • kształtowanie umiejętności rozpoznawania, nazywania oraz rozumienia emocji uczuć własnych i innych ludzi.
  • Obszar społeczny :
  • nawiązywanie pozytywnych relacji z rówieśnikami, współdziałanie z innymi podczas wykonywania wspólnych działań, przestrzeganie ustalonych zasad w czasie zajęć i zabaw dowolnych, stosowanie zwrotów grzecznościowych.
  • Obszar poznawczy :
  • wypowiadanie się na określony temat, klasyfikowanie elementów ze względu na kolor i rodzaj.