Nowa galeria

” Kot w butach”.

Wszystkie dzieci lubią bajki i chętnie poznają je w różnych formach. 10 pażdziernika gościliśmy teatr „Blaszany bębenek” , dzięki któremu  przedszkolacy mieli okazję obejrzeć  przedstawienie „Kot w butach” w wykonaniu aktorów. Historia sprytnego kota została opowiedziana w sposób humorystyczny i dowcipny. Dzieciom spektakl  bardzo się podobał, co widać na załączonych zdjęciach.

[ngg src=”galleries” display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

Wycieczka do Bramy Poznania.

Tak blisko nas często znajdują się bardzo ciekawe miejsca, a my szukamy ich bardzo daleko. Takim miejscem jest jedyna wyspa na Warcie- Ostrów Tumski, gdzie wybrały się na wycieczkę dwie, najstarsze grupy przedszkolaków. Obydwie grupy poznały  zabytki znajdujące się na wyspie przede wszystkim Bazylikę Archikatedralną  św. Pawła i Piotra, którą mogły obserwować przez lornetki, przebywając na szklanej kładce nad rzeką Cybiną. Widziały też ślady po pierwszej bramie Poznania, dowiadując się jednocześnie dlaczego warto dbać o zabytki. Koszałki – Opałki  miały  ponadto okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek o historii Poznania, ale także o początkach państwa polskiego. Poznały historię króla Kazimierza Odnowiciela.  Starszacy w kilku etapach pracy plastycznej wykonali  plakaty, ukazujące Ostrów Tumski, świetnie się przy tym bawiąc. Dzieci miały także  możliwość zwiedzenia Katedry oraz prowadzącego do niej  mostu Jordana,  zwanego też mostem miłości , ze względu na  wiszące tam kłódki . 9 pażdziernika był dniem pełnym wrażeń.

[ngg src=”galleries” ids=”2″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]