Relacje z imprez

Budka z lodami w naszym ogrodzie, czy to może być prawda ? 

TAK !!!! Wielką niespodziankę zrobiła nam pani Aleksandra Westerska, mama Franka, która  21 czerwca pojawiła się w przedszkolu, a dokładnie na naszym placu zabaw z naturalnymi lodami ! W dodatku każde dziecko mogło wybrać swój ulubiony smak ! Jak zaczynać lato to właśnie w takim stylu – SŁODKO DZIĘKUJEMY ! 🙂

Przedszkolny bieg z przeszkodami „Zwinny skrzat” 

20 czerwca odbył się w naszym przedszkolu I Bieg z przeszkodami „Zwinny skrzat”, w którym z wielkim entuzjazmem wzięły udział wszystkie nasze skrzaty pokonując sprawnie przygotowane przeszkody. Celem biegu było nie tylko rozwijanie sprawności fizycznej u dzieci ale także integrowanie dzieci, tworzenie atmosfery współpracy i współdziałania w zespole oraz kształtowanie pozytywnych relacji społecznych, rozumienia swoich ograniczeń, radzenia sobie ze stresem i wyzwaniami a ponadto promowanie biegania jako sposobu spędzania wolnego czasu i zdrowego stylu życia. 

Żegnamy Przedszkole 

Wydaje się, jakby to było wczoraj, gdy po raz pierwszy niepewnie przekroczyły próg przedszkola. Malutkie, odrobinę zagubione, pytające o mamę i tatę…
Najpierw długo siedziały na kolanach swoich pań, tuląc się i opowiadając „po swojemu” różne historie. Z biegiem czasu stawały się coraz śmielsze i ciekawsze. Stopniowo podejmowały wspólne zabawy, nawiązywały pierwsze przyjaźnie i pokochały przedszkole całym swoim sercem!
Dziś stoją przed nami – duzi, odważni, samodzielni i śpiewają „z mym przedszkolem żegnam się, bo do szkoły pora iść…”.
Oczywiście mowa o starszakach – „Koszałkach Opałkach”, którzy 7 czerwca zakończyli swoją przedszkolną przygodę w nietypowy, ale bardzo wyjątkowy sposób! Wychowawczyni przygotowała w lesie grę terenową pt.” Żegnaj przedszkole” zakończoną ogniskiem i wspólnie spędzonym czasem w „Leśnej Bazie” w Puszczykowie. Dzieci wraz z Rodzicami ochoczo wzięły w niej udział, wykonując wszystkie zadania ! Oficjalna część zakończenia również była. Pani Dyrektor Przedszkola wręczyła dzieciom dyplomy i niespodzianki, a Rodzicom podziękowała za owocną współpracę. Było bardzo wesoło, choć popłynęło też trochę łez. Ale jednego jesteśmy pewni- nasze dzieci są gotowe do podjęcia nauki w szkole! Mądrość, kreatywność, pomysłowość, ale także empatia i wrażliwość na krzywdę innych- to wartości, które wyznają i stosują na co dzień. Jesteśmy z nich dumne i wierzymy, że kiedyś podbiją świat!

Kochane Dzieci!
Dziękujemy Wam za te 3 lata wspólnej nauki i zabawy. Mamy nadzieję, że nasze przedszkole będziecie mile wspominać i kojarzyć z beztroską i zabawą. Pamiętajcie, że zawsze możecie nas odwiedzać.

Drodzy Rodzice!
Serdecznie DZIĘKUJEMY za wspieranie naszej pracy i wszelkich działań z nią związanych. Zawsze mogliśmy liczyć na Państwa pomoc!

Wycieczka do Traperskiej Osady 

5 czerwca wszystkie nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę autokarową do Bolechówka. W Traperskiej Osadzie dzieci najpierw udały się na spacer przyrodniczy w celu poszukiwania śladów zwierząt na skraju Puszczy Zielonki, poznały również różne gatunki roślin oraz podziwiały krajobrazy. Mogły się przekonać na własnej skórze jak zostać traperem i kto to taki jest ?
W Leśnej Osadzie dzieci zwiedziły zagrody kóz, koni, osiołków oraz strusia. A w przerwie między kolejnymi atrakcjami dzieci spędziły wesoło czas na ekologicznym placu zabaw. Przedszkolaki odwiedziły tipi i dowiedziały się ciekawostek na temat Indian oraz posiliły się w Chacie Traperów.
Z żalem, lecz mnóstwem wrażeń opuszczaliśmy „Traperską Osadę”. To była bardzo wesoła i udana wycieczka.

Dzień Indiański    

Koszałki Opałki pewnego dnia w czerwcu przyszły przebrane za Indian stając się członkami plemienia „Rwącego Potoku” z wodzem Indian – „Mądrym Orłem” na czele, który przygotował zadania aby każdy mógł stać się  prawdziwym Indianinem. Ponadto przedszkolaki poznały indiańskie zwyczaje oraz charakterystyczne przedmioty tj. totem, łuk, tipi, amulet a także miały okazje rzucać strzałami, ścigać się na mustangach, tropić dzikie zwierzęta, poznać indiański taniec wokół ogniska i rozpoznawać znaki dymne. Odbyły się także zabawy z instrumentami przy muzyce indiańskiej oraz przejście toru z przeszkodami czy układanie piórkowych haseł. To wszystko po to aby na koniec otrzymać przydomek indiański i magiczne, pachnące pióro do pisania 🙂  Ten dzień był wyjątkowy i bardzo radosny !   

Gra terenowa „W Poszukiwaniu Łigiego”   

Nasze przedszkolaki wzięły udział w grze terenowej przygotowanej z okazji 70-lecia Przedszkola pt. „W poszukiwaniu Łigiego” – najstarszego Skrzata, który przygotował dla wszystkich dzieci różnego typu zadania do wykonania. Po odnalezieniu jego wizerunku przedszkolaki znalazły w sali niespodzianki – słodkości. Nasi najmłodsi najbardziej przeleli się zniknięciem Skrzata Łigiego i jeszcze kolejnego dnia liczyli, że „prawdziwy skrzat” pokaże im się w ogrodzie przedszkolnym 😊      

Turniej Piłki Nożnej   

Przedszkolaki z grupy Koszałki Opałki reprezentowały nasze przedszkole w Międzyprzedszkolnym Turnieju Piłki Nożnej podczas Dni Mosiny. Mecze rozgrywały się na boisku OSiR, z najlepszymi kibicami- rodzicami dzieci:) Tym razem rodzice również byli trenerami! 

Udana zabawa w zdrowym i aktywnym stylu !

Gratulacje dla wszystkich „Wesołych Skrzatów! 

Bieg Eleganta !  

Chętne dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Biegu Eleganta podczas Dni Mosiny 26.05.2024r. Serdecznie gratulujemy  przedszkolakom ukończonego biegu na dystansie 200 metrów ! Brawo  !!!

Obchody 70-lecia powstania Przedszkola !  

70- rocznicę powstania Przedszkola z wielką radością celebrowaliśmy cały rok szkolny 2023/2024, natomiast uroczyste obchody Jubileuszu zostały przeniesione na wiosenny dzień 23 maja 2024r.

Całe grono pedagogiczne i wszyscy pracownicy przedszkola dołożyli wszelkich starań aby nasza uroczystość 70-lecia mogła odbyć się w bajkowym stylu w ogrodzie przedszkolnym. Zaplanowaliśmy wszystko w najdrobniejszych szczegółach i przygotowaliśmy naszą placówkę na przyjęcie gości, niestety pogoda pokrzyżowała nam plany, ponieważ z natury jesteśmy weseli, kreatywni i to nie było dla nas problemem. W związku z tym Uroczystość i występy przenieśliśmy do Ośrodku Sportu i Rekreacji w Mosinie. Wszystkie dzieci wzięły udział w przedstawieniu pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Publiczność doceniła nie tylko własnoręcznie uszyte barwne kostiumy, ale przede wszystkim niezwykły kunszt artystyczny przygotowanego widowiska – grę aktorską oraz fantastyczne układy taneczne naszych przedszkolaków. Uroczystość prowadził „Koszałek Opałek” w oskarowym stylu, z pomocą pań nauczycielek, które także miały swoje zadania w przedstawieniu.

Dziękujemy serdecznie WSZYSTKIM gościom, rodzicom oraz przyjaciołom przedszkola za obecność w tak ważnym dla nas dniu !

Ponadto składamy ogromne podziękowania za pamiątki, prezenty, niespodzianki dla dzieci i przedszkola oraz świetną zabawę po przedstawieniu !

Dziękujemy za wspólną podróż przez te 70 lat i wierzymy, że przyszłość przyniesie nam jeszcze więcej wspaniałych, wspólnych chwil oraz osiągnięć!

Razem śpiewamy i tańczymy, dobrze się bawimy !  

To hasło przewodnie Przeglądu Twórczości Aktywności organizowanego przez Przedszkole nr 4 w Mosinie.  Odbył się on 16 maja w pięknej scenerii ogrodu przedszkolnego. Nasze przedszkole reprezentowała grupa Koszałki- Opałki  tańcząc układ taneczny do utworu Minionków – „Tiki tiki baboleo”. Dzieci wspaniale wykonały swoją funkcję reprezentacyjną o czym świadczą liczne pochwały i gromkie brawa. Przedszkolacy mieli okazję obserwować występy rówieśników z innych placówek, był też czas na zabawę, wspólne tańce i integrowanie się.

20 lat Polski w Unii Europejskiej  

Nasze Przedszkole nr 2 Wesołe Skrzaty w Mosinie dołączyło do obchodów 20-lecia Polski w Unii Europejskiej. Patronat akcji objęła Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w Warszawie. Dzieci podczas obchodów dowiedziały się co to jest Unia Europejska i jakie są korzyści bycia jej członkiem. Wysłuchały Hymnu UE -„Ody do radości”, ponadto starszacy wykonali 27 flag państw członkowskich, średniacy flagi Unii Europejskiej, a nasze maluszki flagi Polski.  Wszyscy nauczyli się rymowanki „Jesteśmy Europejczykami, młodymi Polakami…”.

Warsztaty ekologiczne  

19 kwietnia odwiedziła nas Pani Marta Nowakowska z Sun Academy i poprowadziła dla naszych przedszkolaków warsztaty ekologiczne. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat ekologii oraz odnawialnych źródeł energii poprzez rebusy, krzyżówkę oraz zabawy ruchowe i tematyczne. Zamontowały instalacje fotowoltaiczną oraz wprowadziły wiatrak w ruch. Bardzo dziękujemy za inspirujące zajęcia, zachęcające dzieci do dbania o środowisko.

„Wiosenne porządki” 

Jest to tytuł przedstawienia przygotowanego przez wychowanków Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. J. Korczaka w Mosinie. Przedstawienie obejrzała najstarsza grupa naszych przedszkolaków 17 kwietnia w MOK- u. Było ono piękne i zabawne, oddawało nastrój  panującej pory roku. Gratulujemy wykonawcom i nauczycielom przygotowującym uczniów. „Koszałkom Opałkom” bardzo podobały się zabawy i tańce z Panią Wiosną, a wywiezienie na taczce Pani Zimy, która nie chciała nas opuścić, wywołało ogromne uśmiechy na twarzach wszystkich dzieci! Przedszkolacy mieli okazję też zaprezentować się na scenie ze swoją piosenką o wiośnie.

Warsztaty pszczelarskie  

10 kwietnia przedszkolaki z grupy Koszałki Opałki miały możliwość poznania tajników związanych z życiem pszczół oraz produkcją miodu. Dzięki opowieściom pani pszczelarz  dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek na temat życia pszczół. W trakcie opowiadania poznały fascynujący świat tych owadów. Dowiedziały się  jakie kwiaty pszczoły muszą odwiedzić, aby zebrać kropelkę miodu, czego się uczą w pszczelim przedszkolu, czym się żywią, jak spędzają zimę i jak powstaje miód. Miały możliwość zobaczyć strój pszczelarza – przymierzyć go, oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy: dymkę zwaną podkurzaczem, ramkę i dłuto.
Ponadto każdy mógł zrobić świeczkę z wosku pszczelego i zabrać ją na pamiątkę do domu. 
Najważniejszym jednak przesłaniem spotkania było uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest istnienie pszczół dla ludzi. Z całego serca dziękujemy panu Maciejowi – tacie Tymka, za ufundowanie tych wartościowych warsztatów ! 

 

Klub Małego Muzyka „Mały Kabarecik” 

3 kwietnia odbyło się w naszym Przedszkolu kolejne przedstawienie muzyczne z cyklu Klubu Małego Muzyka. Tym razem przenieśliśmy się w świat muzycznego kabaretu. Było to ciekawe i wesołe spotkanie z bajkowymi postaciami, które odegrały swoje role w nieco nietypowy, ale bardzo zabawny sposób.  

Śniadanie wielkanocne

27 marca w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne. Na świątecznym stole nie mogło zabraknąć jajka, szyneczki, kiełbaski, babki i pięknie udekorowanych stołów. Śniadanie rozpoczęła Pani Dyrektor od złożenia życzeń świątecznych  przedszkolakom i paniom. Po śniadaniu dzieci dowiedziały się z listu od Zajączka wielkanocnego, że pochował niespodzianki w różnych miejscach. „Krasnale” udały się do ogrodu przedszkolnego, „Leśne Ludki” do Parku Kwietnego w Mosinie, a najstarsi – „Koszałki Opałki” w poszukiwaniu niespodzianek od Zajączka dotarły aż na Glinianki. Ten dzień miał wyjątkowy charakter; dzieci śpiewały piosenki świąteczne i bawiły się w zabawy związane z tradycjami wielkanocnymi, a przede wszystkim znalazły niespodzianki od Zajączka, które sprawiły dzieciom wiele radości! 

Pierwszy Dzień Wiosny 

W dniu 21 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Już od rana było widać wiosnę, za sprawą ubioru dzieci i wiosennego nakrycia głowy oraz dekoracjom wiosennym w salach. Po śniadaniu wszystkie przedszkolaki zaczęły święto od zabaw muzyczno-ruchowych i śpiewu wiosennych piosenek. „Halo, wiosno gdzie jesteś ?” to pytanie zadawały panie nauczycielki prowadząc kinezjologiczną zabawę dydaktyczną pt. „Dywan dla Pani Wiosny”. Gdy przedszkolaki wykonały piękną łąkę z kwiatami pojawiła się Panna Marzanna, która nie chciała odejść. Radość zagościła na twarzach dzieci, gdy Zimowa Pani zgodziła się na spacer w okolicy przedszkola. Co chwilę dzieci znajdowały oznaki wiosny, dlatego, gdy zobaczyliśmy „gaik” jaki zostawiła nam Pani Wiosna, pięknie jak tylko potrafiliśmy pożegnaliśmy zimę. Wróciliśmy do przedszkola z „gaikiem” i uśmiechami na twarzach.

Wiosna ach to ty!  Niech będzie piękna, słoneczna i radosna !

Rodzicom gratulujemy pomysłów na wspaniałe nakrycia głowy! 🙂  

 

Olimpiada Przedszkoli w OSiR w Mosinie

20 marca na terenie hali OSiR w Mosinie, ul. Krasickiego 16 odbyło się niezwykłe wydarzenie, w którym nasi młodzi sportowcy z najstarszej grupy przedszkolnej „Koszałki Opałki” wzięli udział. Turniej Sportowy Przedszkoli odbył się pod hasłem „Od najmłodszych lat w sportowy świat”. Nasze przedszkole przygotowało plakat promujący najpiękniejsze i najciekawsze miejsce z najbliższej okolicy oraz okrzyk. Dzieci miały za zadanie pokonać kolejne stacje zadaniowe, w którym poznawały miejscowości leżące na terenie naszej gminy. Zabawie i sportowej rywalizacji nie było końca. Każdy wrócił z wielkim uśmiechem i medalem, dla niektórych z pierwszym medalem w życiu:) ! Serdecznie dziękujemy organizatorom. 

Klub Małego Muzyka – Malowane pisanki

6 marca po raz kolejny odwiedzili nas aktorzy z Klubu Małego Muzyka i ponownie udało im się nas zaskoczyć i rozbawić ! W pięknych łowickich strojach aktorzy przedstawili nam wiosenne i wielkanocne zwyczaje. Poznaliśmy także różne ludowe tańce. Oberek i klepaniec tak się nam spodobały, że sami chcieliśmy zatańczyć ! 

 

Musical „Królowa Śniegu”

12 stycznia „Koszałki Opałki” i „Leśne Ludki” wybrały się autokarem do Poznania na musical pt. „Królowa Śniegu” w wykonaniu Teatru Nowoczesnego.

Zimowa opowieść rozgrzewa serca milionów dzieci i dorosłych na całym świecie już od wielu lat. Fabuła opowieści jest bardzo dobrze wszystkim znana, opowiada o wielkiej przyjaźni i miłości między dziećmi Kajem i Gerdą, a także o sile poświęcenia dla kogoś bliskiego. Baśń o Królowej Śniegu jest jedną z piękniejszych baśni Andersena. Ciekawa fabuła, bajecznie kolorowe kostiumy i scenografia oraz wpadające w ucho rytmiczne piosenki przyciągały uwagę naszych przedszkolaków i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt! Wszyscy chętnie brali udział w przedstawieniu wspólnie śpiewając i naśladując ruchem treść baśni. Obejrzany spektakl wywarł na małych widzach wielkie wrażenie !!!

Klub Małego Muzyka – Profesor Dionizy na tropie karnawału

10 stycznia po raz kolejny odwiedzili nas aktorzy z Klubu Małego Muzyka.
Tym razem razem z Profesorem Dionizym wędrowaliśmy po całym świecie w poszukiwaniu najpiękniejszego karnawału. Maski, przebrania, kostiumy, tradycje – wszystko to zbadał profesor Dionizy, a my razem z nim.

Które z zabaw i tańców karnawałowych okazały się najpiękniejsze, a które najbardziej zaskakujące? Rio, Japonia, Wenecja, a może Polska?

Mikołajki

6 grudnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Mikołajki. Ten dzień był wyjątkowy dla wszystkich Wesołych Skrzatów. Dzieci ubrały czerwone stroje i piękne mikołajowe czapki. W tym roku każda grupa w swojej sali świętowała ten dzień. Dzieci brały udział w zabawach tanecznych, ruchowych oraz korowodach przy piosenkach o Świętym Mikołaju. Były też konkurencje sportowe i odczytanie listu od Świętego Mikołaja z zadaniami dla dzieci. Każde dziecko najbardziej nie mogło doczekać się znalezienia upominku w swoim bucie!

Tego dnia jeszcze nasze przedszkolaki odwiedził Klub Małego Muzyka z koncertem mikołajkowym. Dzień był pełen wrażeń! 🙂

Klub Małego Muzyka

Królowie, choinki, renifery, świąteczne zadania i zwyczaje z różnych stron świata, a do tego piękne kolędy i zimowe piosenki. Tak wyglądało mikołajkowe spotkanie z  Klubem Małego Muzyka zatytułowane „Pierwsza gwiazdka”.

Andrzejkowy Festiwal Piosenki

30 listopada odbył się Andrzejkowy Festiwal Piosenki, w którym wzięły udział chętne i odważne przedszkolaki. Utwory były przeróżne, od przebojów znanych z radia przez piosenki dla dzieci, po piosenki ludowe. Każdy z uczestników zaprezentował pięknie swój utwór, dlatego nie sposób było przyznać miejsca – każdy uczestnik został wyróżniony, otrzymał nagrodę i ogromne brawa ! Gratulujemy talentu !

W grupach tego dnia odbyły się także zabawy andrzejkowe:)

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Zabawka ta od prawie 120 lat towarzyszy dzieciom pod każdą szerokością geograficzną, ciesząc zarówno tych najmłodszych, jak i tych nieco starszych.
Z okazji święta swoich pluszowych przyjaciół nasze przedszkolaki wzięły udział w licznych grach i zabawach.

Święto Niepodległości

11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość.

W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, kształtujemy również u dzieci szacunek do polskich symboli narodowych. Dlatego też 10 listopada w naszej placówce, odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Dzień Postaci z Bajek

Dnia 6 listopada wszystkie nasze przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Już z samego rana zrobiło się bajkowo, gdyż każdy przyszedł do przedszkola przebrany za swojego ulubionego, bajkowego bohatera. W podróż po krainie bajek zabrały dzieci: „Czerwony Kapturek”, „Kot w Butach” i „Baba Jaga”, organizując dzieciom zabawy, zagadki, tańce i konkurs na „Króla i Królową balu”. Jak to w bajkach bywa – udało się szczęśliwie powrócić bohaterom do swoich bajek! 😊

Akcja „Bezpieczna droga do domu”

04 października uczestniczyliśmy w spotkaniu z policją oraz Mrówką.
Nasze spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa przedszkolaków na drodze. Przypomnieliśmy sobie podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Zajęcia miały charakter edukacyjno-praktyczny. Funkcjonariusze po omówieniu zasad przeprowadzali dzieci po ulicach wspólnie z „Mróweczką”. Dzieci otrzymały również prezenty:  odblaskowe opaski, breloczki oraz kolorowanki.

Europejski Dzień Sportu !

29.09.2023 r. nasze przedszkolaki z najstarszej grupy „Koszałki Opałki” wzięły udział w Europejskim Dniu Sportu organizowanym przez Fundację V4Sport i Akademię Lamy i Krokieta. Głównym celem akcji jest promowanie zdrowego stylu życia i budowanie dobrych nawyków, a także uświadamianie jak ważny jest ruch dla każdego z nas! Ponadto ćwiczenia fizyczne w połączeniu z nauką języka angielskiego to dobra i mądra zabawa! O czym nasze przedszkolaki się przekonały i skończyć nie chciały! 🥰

Dzień Chłopaka

29 września chłopcy mieli swoje święto.  Tego dnia w przedszkolu czekały na nich  zabawy i tańce oraz drobne upominki przegotowane i wręczone przez dziewczynki.

Wszystkim chłopcom, tym małym i dużym składamy serdeczne życzenia!

Festyn „Powitanie Jesieni”

26 września nasze przedszkolaki oraz mieszkańcy osiedla nr 6  świętowali nadejście jesieni.

Aby nie dać się jesiennej nudzie można było wziąć udział w wielu konkurencjach sportowych i zręcznościowych. Kolorowe farbki na twarzach i brokatowe tatuaże dopełniły jesienny krajobraz, a każdy z uczestników mógł skosztować przepysznych ciast upieczonych przez rodziców .
Dodatkową atrakcją był przyjazd straży pożarnej. Można było wsiąść do wozu strażackiego i zapoznać się ze sprzętem strażackim.

Dziękujemy Radzie Osiedla za pomoc w organizacji Festynu, a wszystkim przybyłym za wspólną zabawę!

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Przedszkolaka. Jak co roku ten dzień był wyjątkowy, bo wypełniony ulubionymi zabawami, wybieranymi przez dzieci, tańcami oraz poczęstunkiem.  W tym dniu odwiedził nas również Teatr Mozaika z przedstawieniem pt. „Grajmy w zielone”. Razem z leśnymi przyjaciółmi mogliśmy utrwalić zasady zachowania się lesie i bycia eko-bohaterami!

Urodziny Przedszkola Wesołych Skrzatów!

„Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy … Żaden dzień się nie powtórzy …”

19 września 2023 roku obchodziliśmy 70-urodziny naszego Przedszkola w kameralnym „skrzacikowym” gronie, na oficjalne obchody przyjdzie jeszcze czas ! 🙂  Było śpiewająco, kolorowo, słodko i radośnie!

Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września obchodziliśmy Dzień Kropki. Choć często skupiamy się na kolorowych strojach w kropki, nie o strój tego dnia chodzi. To święto kreatywności, dzień, w którym nasze przedszkolaki mogą odnaleźć, rozwinąć i zaprezentować innym swoje talenty.

 

Sprzątanie Świata 2023

14 i 15 września to dni, w którym nasze przedszkolaki zaangażowały się w akcję sprzątania świata. Zgodnie z zasadą „myśl globalnie działaj lokalnie” posprzątaliśmy okolice przedszkola.

Klub Małego Muzyka – I koncert

13 września przedszkolaki wzięły udział w cyklicznym koncercie organizowanym w ramach Klubu Małego Muzyka. Temat spotkania to
„Los sobreros”, a muzycy zabrali nas w  podróż po Meksyku. Dzieci poznały charakterystyczne instrumenty i melodie. W rytm tanecznych zabaw i konkursów zapoznały się z meksykańskim strojem oraz historią. Czekamy na kolejny koncert…

Teatr Lalek  pt. „Tola i Szymek”

W czwartek 7 września grupę „Koszałków Opałków” odwiedził teatr lalek. Przedstawienie opowiadało o spotkaniu  Szymka – energicznego i przebojowego chłopca z niewidomą Tolą, na przejściu dla pieszych. Podczas spektaklu dzieci z najstarszej grupy miały okazję, razem z Szymkiem, dowiedzieć się w jaki sposób osoby, które nie widzą radzą sobie w życiu. Mogli dotknąć i zobaczyć laskę osoby niewidomej, książkę pisaną alfabetem braille´a, dowiedzieli się dlaczego na przejściu dla pieszych słychać sygnał szybki i wolny i co on oznacza. Mogli, także sami porozmawiać z Tolą i zadać jej pytania, np. Gdzie chodzi do szkoły? Czego tam się uczy? Czy ma przyjaciół i jak ich rozpoznaje? itp. To spotkanie było wartościowe i pouczające. Bardzo polubiliśmy Tolę i Szymek również, choć na początku trochę się z Toli śmiał.

Skip to content