Relacje z imprez

Spotkanie z autorką książek dla dzieci 

W poniedziałek 21.11.2022 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie autorskie z Panią Jolantą Matuszewską . Pani Jola jest autorką książek dla dzieci, napisała serię książek przygodowych „Przyjaciółek z podwórka”. Podczas spotkania z dziećmi podzieliła się historią jak i dlaczego powstały książeczki jej autorstwa, jak wyglądał proces od momentu napisania do wydrukowania. Przedszkolaki przypomniały sobie jak powinniśmy dbać i szanować książki. Usłyszały też fragment przygód „Przyjaciółek”.

No Title

Święto Niepodległości

W dniu 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu  Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Uroczystość rozpoczęliśmy od konkursu recytatorskiego „Polska – moja ojczyzna” z wierszami o Polsce i Polakach, które dzieci chętnie recytowały. Dzieci odśpiewały uroczyście Hymn Polski. Zobaczyły taniec ludowy „Krakowiaka” w wykonaniu grupy najstarszej. Na koniec razem z wszystkimi przedszkolakami świętowaliśmy urodziny  Polski tańcząc i bawiąc się wesoło z czerwonymi i białymi wstążkami przy rytmach piosenki  „Kocham Cię Polsko”.  Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Konkurs plastyczny „Z pacynkami w baśni świat”

Z okazji Dnia Postaci z Bajek 4.11.2022 r. został rozstrzygnięty konkurs pt. „Z pacynkami w baśni świat„. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom kreatywności  i zaangażowania w wykonanie pacynki. Prac było naprawdę wiele. Jednakże Jury przyznało nagrody wyróżniającym się pacynkom, które z pewnością wykorzystamy do opowiadania bajek dzieciom:

I miejsce  – Ignacy Kasprzak, Tymek Pabel, Lena Matecka

II miejsce– Lucynka Gil, Laura Makowska, Pola Kantorczyk, Kacper Jankowiak

III miejsce – Emilka Kwiatkowska, Wiktor Dymkowski, Jędrek Matyla, Tymoteusz Czeszyński

Ten Dzień był pełen bajek i ich bohaterów, teatru cieni i ich zagadek – jednym słowem BAJKOWY.

No Title

 

„Święto Dyni” u Leśnych Ludków

25 października odbyły się warsztaty z rodzicami z okazji „Święta Dyni”! Gry i zabawy z dynią w roli głównej dostarczyły dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń, gdyż jeszcze kolejnego dnia wspominały wtorkowe popołudnie. Panie wraz z dziećmi przygotowały pyszne ciasto dyniowe oraz krem z dyni. Dziękujemy Kochani Rodzice za udział w warsztatach i dobrą-wspólną zabawę, która dla przedszkolaków jest jak „balsam dla duszy”:)

No Title

W poszukiwaniu Jesieni

Grupa „Leśnych Ludków” już 22 września wybrała się na wycieczkę  koleją drezynową do Wielopolskiego Parku Narodowego na poszukiwanie oznak jesieni. Jak przystało na grupę Leśnych ludków szukali jesieni w lesie, rozwiązując po drodze różne zagadki i zadania przygotowane przez Panią Jesień. Najwięcej emocji sprawiła dzieciom przejażdżka drezyną, za co ogromnie DZIĘKUJEMY kochanym Rodzicom !!! Bez Was nasze przedszkolaki nie doświadczyły by tylu wrażeń:)

No Title

Dzień Przedszkolaka „Kto wygibasi też żyje”

20 września z okazji Dnia Przedszkolaka nasze przedszkole odwiedził Teatr Mozaika ze sztuką pt. „Muzyczne wygibasy”.
Hasłem przewodnim występu było „Kto wygibasi ten żyje”. Choć to spotkanie było pełne muzyki i  sztuki to przede wszystkim było wspaniałą zabawą.
Nasze przedszkolaki przy akompaniamencie gitar oraz kazoo tańczyły, śpiewały, a także rozwiązywały zagadki.
Emocji było co niemiara, gdyż każdy ” wygibasił” tak jak lubi.  Na zakończenie salę wypełniły bańki mydlane a dzieci szalały z radości.
No Title

 

Sprzątanie Świata

16 września przedszkolaki z grupy „Leśne Ludki” i „Koszałki Opałki” przyłączyły się do akcji Ogólnopolskiej Sprzątanie Świata – Polska 2022. Już od najmłodszych lat chcemy zaszczepić w dzieciach troskę o przyszłość naszej Planety Ziemi. Dzieci sprzątając teren wokół przedszkola zastanawiały się skąd tu tyle śmieci …

 

 

Dzień Kropki 

15 września to Międzynarodowy Dzień Kropki, który również świętowały „Wesołe Skrzaty”!

Dzień Kropki był świetną okazją do wspólnych zabaw, pobudzenia wyobraźni, uwierzeniem w swoje możliwości przy działaniach plastycznych a wszystko za sprawą Kropki. Książka pt. „Kropka” i historia nieśmiałej dziewczynki Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie, na długo pozostanie w pamięci dzieci ! Zacznij od kropki…

No Title

Dzień Marzyciela 

8 września grupa „Leśnych ludków” obchodziła Dzień marzyciela !

Marzyć – czy jest ktoś kto tego nie lubi ? 🙂 Piękna rzecz, lecz jeszcze piękniej, gdy marzenia można spełnić. Jak zrealizować marzenia i jaką drogę należy pokonać, aby marzenia spełniły się. Tego dowiedziały się dzieci podczas Dnia Marzyciela. W tym dniu dzieci dużo opowiadały o swoich marzeniach, słuchały muzyki klasycznej, relaksowały się przy niej i oczywiście marzyły. Wysłuchały wiersza J. Tuwima pt.”Dyzio Marzyciel”, a także zilustrowały swoje marzenia umieszczając je w „chmurkach marzeń”. Wszystkim życzymy spełnienia marzeń tych małych i tych dużych !!!

No Title

 

Rok szkolny 2021/2022

Spektakl teatralny „Namiot opowieści – Wędrówki po Bliskim Wschodzie”

8 czerwca gościliśmy aktorów z Teatru Mozaika. Wciągający i interaktywny spektakl z muzyką na żywo przeniósł nas na Bliski Wschód. Mogliśmy posłuchać tradycyjnych opowieści, poznać i posłuchać nietypowych instrumentów tj. santur, saz, daf.  To była prawdziwa uczta dalekich brzmień i wędrówek z wyobraźnią.

No Title

Dzień Dziecka 1.06.2022 r.

Ten dzień w naszym przedszkolu był wyjątkowy !

Piraci, Indianie, Piknik z lodami na najwyższej górze w okolicy …

Takich uśmiechów, radości i dobrej zabawy z kolegami i koleżankami życzymy naszym przedszkolakom przez cały rok !

No Title

 

Warsztaty z ratownikiem medycznym „Uratuj misia”

12 maja odbyły się warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Poprowadziła je Pani Paulina – wykwalifikowany ratownik medyczny. Podczas zorganizowanego w grupach spotkania, dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań. Dzieci pod czujnym okiem pani ratownik mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych. Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi. Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia. Po tej lekcji dzieci już wiedzą, na czym polega ich rola w sytuacji, kiedy trzeba komuś pomóc. Wystarczy poszkodowanego położyć w bezpiecznej pozycji, przykryć czymś ciepłym i zadbać, by był spokojny. Potem wezwać karetkę lub kogoś dorosłego i powiadomić o zdarzeniu. Nasze przedszkolaki zdobyły dziś odznakę małego ratownika !

No Title

Konkurs fotograficzny – wyniki! 

W naszym przedszkolu na przełomie kwietnia i maja odbył się konkurs fotograficzny pt. „Najpiękniejsze zakątki w mojej okolicy”widziane oczami dziecka.

Konkurs miał na celu:

  • uwrażliwienie na piękno otaczającej nas okolicy (budynków, zabytków, roślinności, ulic, parków itd.);
  •  zainteresowanie okolicą, w której mieszkamy;
  •  pogłębianie wiedzy na temat swojej okolicy;
  •  zachęcanie do poznawania przyrody;
  •  ukazanie piękna i bogactwa naturalnego;
  •  odkrywanie miejsc atrakcyjnych;
  •  propagowanie aktywnych form wypoczynku na terenie gminy Mosina.

Wśród autorów zdjęć jury wybrało trzy zdjęcia, które się wyróżniają uzasadnieniem zaczynającym się od słów „Lubię to miejsce, bo…”. Jury doceniło wszystkie zrobione zdjęcia i każde dziecko biorące udział w konkursie otrzymało niespodziankę. Nagrody ufundowała Gmina Mosina.

I miejsceMural – Targowisko w Mosinie – Blanka Makowska

II miejsceŁąka kwietna w Parku nad Kanałem mosińskim – Zosia Dolata

III miejsceAleja Czereśniowa. Dymaczewo Stare – Andrzej Kamiński

Wszystkim biorącym udział w konkursie bardzo dziękujemy i życzymy odkrywania jeszcze wielu pięknych miejsc w naszej okolicy.

No Title

 

Światowy Dzień Ziemi

Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Światowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Nasze przedszkolaki także uczą się, jak żyć ekologicznie. Tego dnia przedszkolaki szczególnie zastanawiały się jak chronić nasz wspólny dom – Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Z tej okazji w naszym przedszkolu dzieci uczestniczyły w różnorodnych aktywnościach z ekologią w tle.

No Title

Święta, święta biją dzwony

W środę 13 kwietnia dzieci zjadły w przedszkolu uroczyste wielkanocne śniadanie. Na pięknie przystrojonych stołach znalazły się jajko, kiełbaska, szynka, chlebek oraz rzeżucha, którą dzieci same wyhodowały. Po śniadaniu dzieci wybrały się na spacer w poszukiwaniu zajączka. Przedszkolaki znalazły niespodzianki od zajączka w parku, jak zawsze było przy tym wiele radości i pozytywnych emocji.

Życzymy Wszystkim dzieciom i ich Rodzicom, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość, wiosenny nastrój oraz wzajemną życzliwość. Aby stały się źródłem wzmacniania ducha i wiary. Niech to Zmartwychwstanie napełni Was pokojem i radością. 

Dyrektor, nauczyciele i pracownicy przedszkola

No Title

 

Wiosenne porządki w ogrodzie.

Leśne ludki rozpoczęły marzec bardzo pracowicie. Postanowiły przyśpieszyć przyjście wiosny poprzez stworzenie „mini-ogródka” w kąciku przyrody. Najpierw poznały zasady sadzenia roślin i ich pielęgnacji. I już mogły zabrać się do pracy.  Zasadziły wiosenne kwiaty: żonkile, szafirki, hiacynty i bratki. Duże zdziwienie wśród dzieci, wywołała wiadomość, że niektóre kwiaty wyrastają także z cebulek tyle, że kwiatowych. Natomiast z warzyw posadziły cebulę na szczypiorek, a każde dziecko indywidualnie założyło hodowlę fasolę. Z ziół posiały bazylię. Tak zagospodarowany kącik przyrody spowodował, że na sali zrobiło się cieplej i radośniej. Następnie dzieciaki postanowiły przygotować grządkę Średniaków w ogrodzie, na sianie i sadzenie poprzez przekopanie i pograbienie gleby. Ale na tym nie koniec. Leśne ludki zakasały rękawy i posprzątały swoją część placu zabaw. Zadowolone choć bardzo zmęczone zaplanowały dalsze prace w ogrodzie, gdy zrobi się cieplej.

Leśne ludki wiosennie.

Jak wyglądał kiedyś świat?

Każdego z nas to interesuje. Leśne ludki także zadały sobie ostatnio, takie pytanie. Aby uzyskać odpowiedź na nie bawiły się  w archeologów i w naukowców. Dowiedziały się, jak powstał węgiel, sól. Wykonywały różne doświadczenia np. „Wulkan”. Robiły odciski różnych przedmiotów w masie solnej. Szczególne zainteresowanie budziły jednak dinozaury. Niektórzy chłopcy zadziwiali znajomością nazw, tych żyjących dawno temu gadów. Zabawa poprzez praktyczne doświadczanie bardzo się dzieciom podobała.

Dawno temu…

Światowy Dzień Kota 

17 lutego najmłodsza grupa – Krasnali obchodziła nietypowe święto – „Światowy Dzień Kota”. W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół: dorysowując sobie wąsy oraz nosy. Następnie dzieci oglądały ilustracje przedstawiające różne koty, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, zabawy ruchowe przy piosenkach o kotach, „kocie masażyki”, rozwiązywanie zagadek – „Z jakiej bajki jest ten kot?”. A także nie zabrakło wykonywania różnorodnych zadań: nawijanie kłębka wełny czy łapanie myszki. Były także działania plastyczne – dzieci wykonały kota z roli po papierze, w myśl zasady „nie wyrzucaj- wykorzystaj”.  Podczas tych wesołych zabaw nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego święta było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. 

No Title

Walentynki 

Podczas świętowania Walentynek w naszym przedszkolu dzieci doskonaliły umiejętności mówienia o swoich uczuciach i sprawiania radości innym.

W dniu św. Walentego panował wyjątkowy nastrój. Dzieci poznały tradycje walentynkowe, dowiedziały się jak ważne jest okazywanie uczuć przyjaźni i sympatii w stosunku do innych ludzi. W zależności od grupy dzieci: wyklejały, wydrapywały, rysowały i kolorowały serduszka, wykonywały laurki i prace plastyczne, by następnie wręczyć je jako walentynkę swoim kolegom, koleżankom. Starały się mówić miłe słowa innym.

Umiejętność mówienia o swoich uczuciach i sprawianie radości innym będą doskonalić przez kolejne dni roku.

Nauczycielkom zależało aby dzieci z tego dnia wyniosły bardzo duży przekaz, mianowicie to, iż lubić i kochać należy nie tylko od święta, ale także na co dzień, to że nawet małe rzeczy i uczynki mogą sprawić drugiej osobie wiele radości i nie muszą to być wcale rzeczy materialne. Kochać można zawsze i wszędzie bez względu na okoliczności, ważne żeby umieć to okazywać każdego dnia!

No Title

Bal „W Królestwie zwierząt” ( Krasnale)

Bal karnawałowy dla przedszkolaków, a tym bardziej dla naszych najmłodszych, to dzień niezwykły dostarczający wielu przeżyć i radości, długo wyczekiwany i często pierwszy w jakim mieli okazję wziąć udział.   7 lutego już od rana dzieci wesoło bawiły się w swoich przepięknych strojach. Po śniadaniu Doktor Dolittle wyruszył ze wszystkimi swoimi zwierzętami w podróż do „Królestwa Zwierząt” w samym sercu dżungli. W sali, która zmieniła się w dżunglę pełną dzikich zwierząt były tańce, konkursy, zagadki, z którymi dzieci poradziły sobie znakomicie. Doktor Dolittle odkrył dlaczego małpy w dżungli chorowały – nie jadły owoców !, dlatego zaprosił wszystkie zwierzęta na ucztę owocową !

Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej i dżunglowej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem tego balu.

No Title

Bal u Neptuna (Leśne ludki).

Luty to czas bali i zabaw karnawałowych. 3 lutego „Leśne ludki” zostały zaproszone na bal przez Neptuna -władcę mórz, oceanów i wód. W tym dniu dzieci zamieniły się w stworzenia morskie: ryby różnego gatunku, ośmiornice, kałamarnice oraz krokodyle żyjące głównie w słodkich wodach . Większość chłopców na okoliczność baliku przybrała postacie  piratów. A dziewczynki? No oczywiście, wszystkie choć w tym dniu, zapragnęły być pięknymi syrenkami. Podczas zabawy dzieci brały udział w różnych konkursach między innymi: w przeciąganiu liny, łowieniu ryb, karmieniu rekina czy wyścigach statków. Jak wiadomo, na balu głównie się tańczy. Dzieciaki wykazały się w tej dziedzinie dużymi talentami, bawiąc się w rytm różnych utworów, nie tylko związanych tematycznie z morzem. Neptun zaprosił przedszkolaki na ucztę, na której głównym daniem były biszkoptowe rybki. Zmęczone, ale bardzo zadowolone „Leśne ludki” wracały do domów pełne wrażeń.

Bal u Leśnych ludków.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek 

Już z samego rana w naszym przedszkolu było wesoło i bardzo kolorowo. Nasze przedszkolaki 5.11.2021 r. przybywały do przedszkola w strojach swoich ulubionych bohaterów bajek. Z okazji Dnia Postaci z Bajek dzieci wzięły udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, tańce i zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Tego dnia został rozstrzygnięty konkurs pt. „Moja ulubiona postać z bajki”. Dzieci otrzymały dyplomy i  oczywiście książeczki z bajkami.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

No Title

Dzień Chłopaka 

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodziliśmy 30 września. W tym dniu we wszystkich  grupach dziewczynki wręczały chłopcom upominki, własnoręcznie zrobione laurki, złożyły życzenia i uściskały chłopców. Nie zabrakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci. We wszystkich grupach był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

No Title

Dzień Ziemniaka

23 września wszystkie przedszkolaki powitały Panią Jesień, która przyszła do przedszkola w tym roku z ziemniakami! Zaprosiła ona dzieci do obejrzenia teatru cieni pt. O historii ziemniaka. Przedszkolaki dowiedziały się, że król Jan III Sobieski sprowadził kartofle do Polski. Ten dzień był wyjątkowy, gdyż wesołe skrzaty ukryły w ogrodzie przedszkolnym dla dzieci zadania do wykonania z ziemniakiem w roli głównej. Przedszkolaki z zapałem i uśmiechem wykonywały zadania i szukały kolejnych skrzatów. Na zakończenie odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek i degustacja pyry z gzikiem. Działania plastyczne z ziemniakiem odbyły się już kolejnego dnia i każdy mógł wyczarować z ziemniaka ludzika lub zwierzątko.

No Title

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 

Wszyscy swoje święto mają,
tańczą, skaczą i śpiewają
Przedszkolaki przykład dają,
I też swoje święto mają ! 

Dnia 20.09.2021 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Dzień Przedszkolaka”. Dzieci spędziły swoje święto pod znakiem dobrej zabawy i uśmiechu. Panie w swoich grupach przygotowały zabawy muzyczno-ruchowe i sportowe. Radości nie było końca!

No Title

Wycieczka „Janowe Pole”

W dniu 15.09.2021r grupa najstarsza „Koszałków  Opałków” udała się na wycieczkę na „Janowe pole” w Krosinku. Pogoda była wspaniała tak samo jak miejsce do którego się udaliśmy! Przywitały nas osiołki spragnione głaskania i czesania. Mogliśmy je także nakarmić marchewką. Następnie Pani instruktor przekazała nam podstawowe wiadomości na temat jazdy w siodle, które mogliśmy wykorzystać w praktyce – jeżdżąc na pięknym koniu o imieniu Iskierka. Poradziliśmy sobie doskonale!! Poznaliśmy także królika o imieniu Pasztet, mogliśmy przytulić się do ogromnego i mięciutkiego  psa pasterskiego. Ogromną radość sprawiła nam jazda za traktorem na przyczepie pełnej słomy. Poczuliśmy się jak prawdziwi farmerzy. Braliśmy także udział w konkurencjach – toczenie dyni i rzut ziemniakiem do taczki. Po zaliczeniu zadań na piątkę, zmęczeni zasłużyliśmy na „małe co nieco”, czyli kiełbaskę, bułkę  i soczek. Wszystko co dobre szybko się kończy i my także musieliśmy się pożegnać i wrócić do przedszkola. To był wspaniały, pełen wrażeń dzień! Na pewno długo pozostanie w naszej pamięci!

No Title

Dzień Kropki.

15 września dzieci z grupy „Krasnale” przyłączyły się do obchodów Dnia Kropki. Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest od 2008 roku w 108 krajach. Tego dnia wszystkie „Krasnale” miały na sobie ubrania w kropki. Ale najważniejszym przesłaniem Dnia Kropki jest to, iż niezależnie od wieku każdy z nas ma jakiś talent.  Dzieci w przedszkolu dowiedziały się jak ważnym elementem jest niepozorna kropka. Stała się ona bohaterką wielu zabaw plastycznych i ruchowych. Dzieci słuchały też interaktywnej książki Herve Tulleta „Naciśnij mnie”, w której niezwykłe przygody kolorowych kropek rozbudzają wyobraźnię i zachęcają do wspólnej zabawy. Następnie dzieci odkrywały swoje talenty tworząc własne znaki. Ich pomysłowość nie miała granic. Powstały „kropkowe” dzieła sztuki.

No Title

Bezpieczne wakacje nad wodą 

W ostatnim tygodniu czerwca grupa Koszałków Opałków miała przyjemność uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych „Bezpieczne wakacje nad wodą”, zorganizowanych przez Mosiński Klub Żeglarski. Przedstawiciele Klubu w niezwykle ciekawy sposób przekazali i zademonstrowali treści dotyczące bezpieczeństwa nad wodą w czasie wakacji. Dzieci miały okazję aktywnie i praktycznie utrwalić zdobyte wiadomości.

No Title

Spacerkiem na Osową Górę 

Grupa Koszałków Opałków w dniu 24.06.2021 r.  wyruszyła po śniadaniu na pieszą wycieczkę. Zdobyliśmy najwyższy szczyt w Mosinie – Osową Górę 132 m npm. Po drodze odwiedziliśmy wiejską zagrodę, w której mieszka nasza koleżanka Iga. Bardzo chciała pokazać nam swojego ulubieńca, a był nim jej piesek. Następnie urządziliśmy sobie piknik na Gliniankach i pobawiliśmy się na pobliskim i wspaniałym ( ze względu na tyrolkę ) placu zabaw. To była wspaniała piesza wyprawa i wszyscy dali radę. Wróciliśmy we wspaniałych humorach.

No Title

Dzień Dziecka 2021

  • u Koszałków Opałków

Dzień 1.06 minął bardzo szybko! Szkoda…, bo było bardzo dużo niespodzianek i przyjemności ! Na dzień dobry Pani pomalowała nam twarze. Każdy mógł wybrać sobie wzór, który podobał mu się najbardziej. Po śniadaniu dowiedzieliśmy się, że w sali została schowana mapa prowadząca do skarbu!! Musieliśmy ją odszukać a potem ruszyliśmy na wyprawę pełną  przygód. Najpierw zostaliśmy podzieleni na dwa zespoły i rywalizowaliśmy, która drużyna pozbiera więcej piłeczek schowanych w trawie. Bawiliśmy się także w „łapanie ogonków” (to szarfy wsunięte za pasek spodni). Karmiliśmy  głodnego rekina (trzeba było wrzucić do jego paszczy woreczek z grochem). Rozwiązywaliśmy mnóstwo zagadek. Na tarasie układaliśmy ogromne puzzle – wcale nie było tak łatwo!!! Zbieraliśmy punkty rzucając do celu balonem wypełnionym wodą.  Kiedy wykonaliśmy wszystkie zadania ruszyliśmy na poszukiwanie skarbu! Okazało się, że to prezenty dla wszystkich dzieci ! Było wspaniale!!!! Ale to wcale nie koniec atrakcji. Był jeszcze piknik! – wcale nie na trawie tylko na dywanie w naszej sali,  bo zaczął kropić deszcz. Nie szkodzi i tak było fantastycznie. Pani sprzedawała nam lody. Tak, tak… sprzedawała. Nie płaciliśmy pieniędzmi – tylko dobrym słowem, które musieliśmy powiedzieć do kolegi lub koleżanki z grupy. Do pikniku przyłączyła się także pani Dyrektor, która wszystkim dzieciom złożyła życzenia i poczęstowała pysznym cukierkiem. To był naprawdę UDANY DZIEŃ!!!

No Title
  • u Krasnali

To pierwszy Dzień Dziecka Krasnali obchodzony w przedszkolu. Święto to obfitowało w wiele niespodzianek . Jedną z nich było malowanie twarzy: dziewczyny preferowały wzór motyla, a chłopacy  Supermena. Dzieciom podobały się bardzo  zabawy z balonami i chustą animacyjną. Niełatwym zadaniem było też  wspólne celowanie piłeczkami leżącymi na chuście, tak aby wpadły do małego otworu. Ale wszystko pobiła pewnie „lodowa uczta” mniam, mniam. Krasnale przyjęły życzenia od swoich pań , otrzymały „Certyfikaty Super Dzieciaka”  i mały upominek  od pań : bańki mydlane oraz cukierki.  Czy były zadowolone? Obejrzyjcie proszę zdjęcia.

No Title
  • u Leśnych Ludków

Dzień Dziecka to święto wszystkich dzieci, nie tylko tych najmłodszych, ale także i tych zupełnie dorosłych, które dawno temu opuściły rodzinny dom. Dla rodziców ich dzieci pozostaną nimi do końca życia. W tym ważnym dniu Leśne Ludki uczestniczyły w poszukiwaniu zaginionej skrzyni, w której ukryte były niespodzianki dla dzieci. Aby znaleźć skrzynkę trzeba było rozwiązać zadania i zagadki a także  znaleźć właściwy klucz, pasujący do jej  otwarcia. Dzieci poradziły sobie z tym zadaniem bez problemu. Nie zabrakło tańców, zabaw sprawnościowych no i pysznych lodów:) Dzieciom życzymy, żeby ich święto trwało przez cały rok:)

No Title

„Bajeczna Księga” u Koszałków

Koszałki Opałki wzięły udział w projekcie czytelniczym pt. „Bajeczna Księga”, której efektem końcowym jest wzruszająca książka pt. „Ratujmy nasz dom”. Razem z Rodzicami bardzo chętnie i z wielkim entuzjazmem podjęły wyzwanie i stworzyły wspaniałą książkę. Nasze dzieci bardzo troszczą się o przyrodę, a historia mieszkańców cudownego dębu bardzo ich zmotywowała do pomocy, której szukali wśród innych mieszkańców lasu, ale też wśród przyjaznych ludzi. Pomysłów na ocalenie dębu było mnóstwo, a radości ze wspólnego tworzenia tej historii jeszcze więcej. Książka była, po każdej dopisanej przygodzie, czytana w przedszkolu i tak się dzieciom spodobały przygody naszych bohaterów lasu, że doczekamy się już niedługo profesjonalnego wydania ! – Dzięki naszym Kochanym Rodzicom 🙂 Będzie pamiątka na lata!  Obiecujemy, że kolejne grupy najstarszych dzieci w przedszkolu będą jej słuchać ! Takie wartościowe i wspólne dzieło nie może tylko stać na półce. Pomimo, iż projekt się skończył my będziemy go kontynuować z kolejnymi grupami naszych przedszkolaków, tak bardzo spodobał się dzieciom! Dziękujemy wszystkim, którzy przelali na papier, obfitujące w pełne wartości historie !

No Title

Zabawy EKO sportowe u Leśnych Ludków

Leśne Ludki brały udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym EKO Przedszkolaki, w którym co miesiąc realizowały zadania związane z ekologią. W maju wyzwaniem dla dzieci była ekologiczna olimpiada sportowa, z konkurencjami w których wykorzystać można tylko surowce wtórne. Dzieciom wszystkie konkurencje bardzo się spodobały i nie chciały kończyć eko zabaw ! Najwięcej emocji wzbudziły zabawy w : zbieranie nakrętek przy użyciu klamerki oraz „murarza” – przenoszenie kostki styropianu przy użyciu patyków.

No Title

Obchody Dnia Ziemi w naszym przedszkolu !

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji :

https://www.youtube.com/watch?v=YNnDh-ktfzM

 

Zajączek wielkanocny w przedszkolu!

Jedną z najprzyjemniejszych dla dzieci tradycji wielkanocnych jest „zajączek”. Chodzi on z koszyczkiem wielkanocnym i zostawia prezenty, zazwyczaj słodkości i drobne upominki. Na jego przyjście trzeba się jednak przygotować. W tym roku już w piątek odwiedził  nasze przedszkole zajączek wielkanocny. Przyszedł, a raczej przykicał z prezentami dla dzieci. Już od rana przedszkolaki z niecierpliwością czekały na przyjście „Zajączka”, jednakże w tym roku nie zostawił prezentów ot tak, po prostu. Zajączek przygotował dla dzieci mnóstwo poleceń i zadań, których dopiero rozwiązanie doprowadziło przedszkolaki do ukrytej niespodzianki. A ile przy tym było radości i śmiechu!

No Title

Przedszkolaki sadzą drzewa !

Dnia 26 marca w naszym przedszkolnym ogrodzie odbyło się sadzenie drzew i krzewów, w ramach realizacji zadań z Ogólnopolskiego Projektu Eko Przedszkolaki, w którym nasze przedszkole bierze udział w tym roku. Dzieci z grupy „Leśne Ludki” po zapoznaniu z etapami sadzenia drzew i krzewów same przystąpiły do pracy.  Przy wykopywanie dołków pod bryłę korzeniową  pomógł nam Pan Marian, nasz ogrodnik, ale przy zasypywaniu korzeni ziemią i podlewaniu dzieci świetnie sobie poradziły. Wspólnie udało nam się posadzić: forsycję, perukowca, budleje, lilak pospolity oraz pęcherznicę kalinolistną. Cieszymy się, że przybyły nam kolejne drzewa i krzewy do obserwacji i obiecujemy, że będziemy o nie dbać, jak na prawdziwych ekologów przystało !

No Title

Jest już Wiosna ! 

W poniedziałek 22 marca wszystkie dzieci z Przedszkola „Wesołe Skrzaty” miło i radośnie przywitały Wiosnę. Bawiliśmy się świetnie śpiewając piosenki, które inscenizowaliśmy. Nie zabrakło wesołych zabaw i opowieści ruchowych. Pożegnaliśmy się z Panną Marzanną – zimową panną, a powitaliśmy piękną Panią Wiosnę. Atmosfera była cudowna, wszystkim dopisywał wiosenny, zielony i doskonały humor.

No Title

 

Dzień Kobiet 

W poniedziałek 8 marca wszystkie Wesołe Skrzaty przyjemnie i wesoło świętowali Dzień Kobiet. Chłopcy upiekli pyszne babeczki, złożyli piękne życzenia i wręczyli koleżankom miłe niespodzianki. Z tej okazji urządziliśmy również słodkie przyjęcie ! 🙂

No Title
No Title

Dinozaury odwiedziły Maluchy.

26 lutego  Krasnale świętowały” Dzień Dinozaura”. Pomimo tak młodego wieku, niektóre dzieci posiadały dużą wiedzą na temat żyjących dawno temu, legendarnych gadów. Przedszkolaki oglądały zdjęcia i książeczki , bawiły się zabawkowymi dinozaurami, śpiewały piosenki o „Dinusiach”.  Dużą atrakcją było też memory tematyczne. Na koniec każdy zrobił  zwierzaka z papierowego talerzyka. Wszystkie dzieci były bardzo dumne z samodzielnie wykonanej zabawki.

Dzień Dinozaura.

Balik karnawałowy 2021 

Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. W tym roku Tłusty czwartek przypadał 11 lutego i to właśnie w tym dniu dzieci z grupy Leśne Ludki bawiły się na swoim baliku karnawałowym. Tego dnia już od rana pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych baśni-  można było spotkać wróżki, księżniczki, smoka, policjanta, biedronki, Spider-Mana, Batmana. Zabawę rozpoczął pokaz strojów karnawałowych a po nim bawiliśmy się doskonale przy znanych i lubianych piosenkach. Nie mogło także zabraknąć konkursów. Był  taniec z balonem, gorące krzesła, karnawałowe zagadki, taneczny wąż pod poprzeczką…Była też sesja zdjęciowa w karnawałowych strojach i słodki poczęstunek- oczywiście pyszne pączki. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie miłym wspomnieniem.

Balik karnawałowy u Leśnych Ludków

Krasnalowy balik karnawałowy.

5 lutego nie był zwykłym dniem dla trzylatków. Widoczne to było już od rana, gdy maluchy przychodziły przebrane w różne stroje. Postaciami dominującymi były księżniczki oraz policjanci. Wszystkim dopisywał humor podczas zabaw tanecznych, a także licznych konkursów. Uznajemy pierwszy balik za bardzo udany i z tęsknotą czekamy na przyszłoroczny.

Balik Maluchów.

U Koszałków Opałków 4 lutego odbył się balik karnawałowy. Tego dnia humory dopisywały wszystkim przebierańcom, bawiliśmy się przy największych dyskotekowych przebojach i zabawach ruchowo-muzycznych. Ogromne emocje, jak zawsze wzbudziły zorganizowane konkursy. Znaleźliśmy też czas na odpoczynek przy słodkich niespodziankach.

Balik karnawałowy – Koszałki Opałki