News Feed

nekrolog J. Szeszko_1 90x80
Wielkanoc 2024 90x80
wpis rekrutacja wkrotce 90x80
wpis nowa strona 90x80

Relacje z imprez

Klub Małego Muzyka “Mały Kabarecik” 

3 kwietnia odbyło się w naszym Przedszkolu kolejne przedstawienie muzyczne z cyklu Klubu Małego Muzyka. Tym razem przenieśliśmy się w świat muzycznego kabaretu. Było to ciekawe i wesołe spotkanie z bajkowymi postaciami, które odegrały swoje role w nieco nietypowy, ale bardzo zabawny sposób.  

Śniadanie wielkanocne

27 marca w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne. Na świątecznym stole nie mogło zabraknąć jajka, szyneczki, kiełbaski, babki i pięknie udekorowanych stołów. Śniadanie rozpoczęła Pani Dyrektor od złożenia życzeń świątecznych  przedszkolakom i paniom. Po śniadaniu dzieci dowiedziały się z listu od Zajączka wielkanocnego, że pochował niespodzianki w różnych miejscach. “Krasnale” udały się do ogrodu przedszkolnego, “Leśne Ludki” do Parku Kwietnego w Mosinie, a najstarsi – “Koszałki Opałki” w poszukiwaniu niespodzianek od Zajączka dotarły aż na Glinianki. Ten dzień miał wyjątkowy charakter; dzieci śpiewały piosenki świąteczne i bawiły się w zabawy związane z tradycjami wielkanocnymi, a przede wszystkim znalazły niespodzianki od Zajączka, które sprawiły dzieciom wiele radości! 

Pierwszy Dzień Wiosny 

W dniu 21 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Już od rana było widać wiosnę, za sprawą ubioru dzieci i wiosennego nakrycia głowy oraz dekoracjom wiosennym w salach. Po śniadaniu wszystkie przedszkolaki zaczęły święto od zabaw muzyczno-ruchowych i śpiewu wiosennych piosenek. “Halo, wiosno gdzie jesteś ?” to pytanie zadawały panie nauczycielki prowadząc kinezjologiczną zabawę dydaktyczną pt. “Dywan dla Pani Wiosny”. Gdy przedszkolaki wykonały piękną łąkę z kwiatami pojawiła się Panna Marzanna, która nie chciała odejść. Radość zagościła na twarzach dzieci, gdy Zimowa Pani zgodziła się na spacer w okolicy przedszkola. Co chwilę dzieci znajdowały oznaki wiosny, dlatego, gdy zobaczyliśmy “gaik” jaki zostawiła nam Pani Wiosna, pięknie jak tylko potrafiliśmy pożegnaliśmy zimę. Wróciliśmy do przedszkola z “gaikiem” i uśmiechami na twarzach.

Wiosna ach to ty!  Niech będzie piękna, słoneczna i radosna !

Rodzicom gratulujemy pomysłów na wspaniałe nakrycia głowy! 🙂  

 

Olimpiada Przedszkoli w OSiR w Mosinie

20 marca na terenie hali OSiR w Mosinie, ul. Krasickiego 16 odbyło się niezwykłe wydarzenie, w którym nasi młodzi sportowcy z najstarszej grupy przedszkolnej “Koszałki Opałki” wzięli udział. Turniej Sportowy Przedszkoli odbył się pod hasłem „Od najmłodszych lat w sportowy świat”. Nasze przedszkole przygotowało plakat promujący najpiękniejsze i najciekawsze miejsce z najbliższej okolicy oraz okrzyk. Dzieci miały za zadanie pokonać kolejne stacje zadaniowe, w którym poznawały miejscowości leżące na terenie naszej gminy. Zabawie i sportowej rywalizacji nie było końca. Każdy wrócił z wielkim uśmiechem i medalem, dla niektórych z pierwszym medalem w życiu:) ! Serdecznie dziękujemy organizatorom. 

Klub Małego Muzyka – Malowane pisanki

6 marca po raz kolejny odwiedzili nas aktorzy z Klubu Małego Muzyka i ponownie udało im się nas zaskoczyć i rozbawić ! W pięknych łowickich strojach aktorzy przedstawili nam wiosenne i wielkanocne zwyczaje. Poznaliśmy także różne ludowe tańce. Oberek i klepaniec tak się nam spodobały, że sami chcieliśmy zatańczyć ! 

 

Musical „Królowa Śniegu”

12 stycznia „Koszałki Opałki” i „Leśne Ludki” wybrały się autokarem do Poznania na musical pt. „Królowa Śniegu” w wykonaniu Teatru Nowoczesnego.

Zimowa opowieść rozgrzewa serca milionów dzieci i dorosłych na całym świecie już od wielu lat. Fabuła opowieści jest bardzo dobrze wszystkim znana, opowiada o wielkiej przyjaźni i miłości między dziećmi Kajem i Gerdą, a także o sile poświęcenia dla kogoś bliskiego. Baśń o Królowej Śniegu jest jedną z piękniejszych baśni Andersena. Ciekawa fabuła, bajecznie kolorowe kostiumy i scenografia oraz wpadające w ucho rytmiczne piosenki przyciągały uwagę naszych przedszkolaków i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt! Wszyscy chętnie brali udział w przedstawieniu wspólnie śpiewając i naśladując ruchem treść baśni. Obejrzany spektakl wywarł na małych widzach wielkie wrażenie !!!

Klub Małego Muzyka – Profesor Dionizy na tropie karnawału

10 stycznia po raz kolejny odwiedzili nas aktorzy z Klubu Małego Muzyka.
Tym razem razem z Profesorem Dionizym wędrowaliśmy po całym świecie w poszukiwaniu najpiękniejszego karnawału. Maski, przebrania, kostiumy, tradycje – wszystko to zbadał profesor Dionizy, a my razem z nim.

Które z zabaw i tańców karnawałowych okazały się najpiękniejsze, a które najbardziej zaskakujące? Rio, Japonia, Wenecja, a może Polska?

Mikołajki

6 grudnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Mikołajki. Ten dzień był wyjątkowy dla wszystkich Wesołych Skrzatów. Dzieci ubrały czerwone stroje i piękne mikołajowe czapki. W tym roku każda grupa w swojej sali świętowała ten dzień. Dzieci brały udział w zabawach tanecznych, ruchowych oraz korowodach przy piosenkach o Świętym Mikołaju. Były też konkurencje sportowe i odczytanie listu od Świętego Mikołaja z zadaniami dla dzieci. Każde dziecko najbardziej nie mogło doczekać się znalezienia upominku w swoim bucie!

Tego dnia jeszcze nasze przedszkolaki odwiedził Klub Małego Muzyka z koncertem mikołajkowym. Dzień był pełen wrażeń! 🙂

Klub Małego Muzyka

Królowie, choinki, renifery, świąteczne zadania i zwyczaje z różnych stron świata, a do tego piękne kolędy i zimowe piosenki. Tak wyglądało mikołajkowe spotkanie z  Klubem Małego Muzyka zatytułowane „Pierwsza gwiazdka”.

Andrzejkowy Festiwal Piosenki

30 listopada odbył się Andrzejkowy Festiwal Piosenki, w którym wzięły udział chętne i odważne przedszkolaki. Utwory były przeróżne, od przebojów znanych z radia przez piosenki dla dzieci, po piosenki ludowe. Każdy z uczestników zaprezentował pięknie swój utwór, dlatego nie sposób było przyznać miejsca – każdy uczestnik został wyróżniony, otrzymał nagrodę i ogromne brawa ! Gratulujemy talentu !

W grupach tego dnia odbyły się także zabawy andrzejkowe:)

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Zabawka ta od prawie 120 lat towarzyszy dzieciom pod każdą szerokością geograficzną, ciesząc zarówno tych najmłodszych, jak i tych nieco starszych.
Z okazji święta swoich pluszowych przyjaciół nasze przedszkolaki wzięły udział w licznych grach i zabawach.

Święto Niepodległości

11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość.

W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, kształtujemy również u dzieci szacunek do polskich symboli narodowych. Dlatego też 10 listopada w naszej placówce, odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Dzień Postaci z Bajek

Dnia 6 listopada wszystkie nasze przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Już z samego rana zrobiło się bajkowo, gdyż każdy przyszedł do przedszkola przebrany za swojego ulubionego, bajkowego bohatera. W podróż po krainie bajek zabrały dzieci: „Czerwony Kapturek”, „Kot w Butach” i „Baba Jaga”, organizując dzieciom zabawy, zagadki, tańce i konkurs na „Króla i Królową balu”. Jak to w bajkach bywa – udało się szczęśliwie powrócić bohaterom do swoich bajek! 😊

Akcja „Bezpieczna droga do domu”

04 października uczestniczyliśmy w spotkaniu z policją oraz Mrówką.
Nasze spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa przedszkolaków na drodze. Przypomnieliśmy sobie podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Zajęcia miały charakter edukacyjno-praktyczny. Funkcjonariusze po omówieniu zasad przeprowadzali dzieci po ulicach wspólnie z „Mróweczką”. Dzieci otrzymały również prezenty:  odblaskowe opaski, breloczki oraz kolorowanki.

Europejski Dzień Sportu !

29.09.2023 r. nasze przedszkolaki z najstarszej grupy “Koszałki Opałki” wzięły udział w Europejskim Dniu Sportu organizowanym przez Fundację V4Sport i Akademię Lamy i Krokieta. Głównym celem akcji jest promowanie zdrowego stylu życia i budowanie dobrych nawyków, a także uświadamianie jak ważny jest ruch dla każdego z nas! Ponadto ćwiczenia fizyczne w połączeniu z nauką języka angielskiego to dobra i mądra zabawa! O czym nasze przedszkolaki się przekonały i skończyć nie chciały! 🥰

Dzień Chłopaka

29 września chłopcy mieli swoje święto.  Tego dnia w przedszkolu czekały na nich  zabawy i tańce oraz drobne upominki przegotowane i wręczone przez dziewczynki.

Wszystkim chłopcom, tym małym i dużym składamy serdeczne życzenia!

Festyn „Powitanie Jesieni”

26 września nasze przedszkolaki oraz mieszkańcy osiedla nr 6  świętowali nadejście jesieni.

Aby nie dać się jesiennej nudzie można było wziąć udział w wielu konkurencjach sportowych i zręcznościowych. Kolorowe farbki na twarzach i brokatowe tatuaże dopełniły jesienny krajobraz, a każdy z uczestników mógł skosztować przepysznych ciast upieczonych przez rodziców .
Dodatkową atrakcją był przyjazd straży pożarnej. Można było wsiąść do wozu strażackiego i zapoznać się ze sprzętem strażackim.

Dziękujemy Radzie Osiedla za pomoc w organizacji Festynu, a wszystkim przybyłym za wspólną zabawę!

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Przedszkolaka. Jak co roku ten dzień był wyjątkowy, bo wypełniony ulubionymi zabawami, wybieranymi przez dzieci, tańcami oraz poczęstunkiem.  W tym dniu odwiedził nas również Teatr Mozaika z przedstawieniem pt. “Grajmy w zielone”. Razem z leśnymi przyjaciółmi mogliśmy utrwalić zasady zachowania się lesie i bycia eko-bohaterami!

Urodziny Przedszkola Wesołych Skrzatów!

“Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy … Żaden dzień się nie powtórzy …”

19 września 2023 roku obchodziliśmy 70-urodziny naszego Przedszkola w kameralnym “skrzacikowym” gronie, na oficjalne obchody przyjdzie jeszcze czas ! 🙂  Było śpiewająco, kolorowo, słodko i radośnie!

Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września obchodziliśmy Dzień Kropki. Choć często skupiamy się na kolorowych strojach w kropki, nie o strój tego dnia chodzi. To święto kreatywności, dzień, w którym nasze przedszkolaki mogą odnaleźć, rozwinąć i zaprezentować innym swoje talenty.

 

Sprzątanie Świata 2023

14 i 15 września to dni, w którym nasze przedszkolaki zaangażowały się w akcję sprzątania świata. Zgodnie z zasadą “myśl globalnie działaj lokalnie” posprzątaliśmy okolice przedszkola.

Klub Małego Muzyka – I koncert

13 września przedszkolaki wzięły udział w cyklicznym koncercie organizowanym w ramach Klubu Małego Muzyka. Temat spotkania to
„Los sobreros”, a muzycy zabrali nas w  podróż po Meksyku. Dzieci poznały charakterystyczne instrumenty i melodie. W rytm tanecznych zabaw i konkursów zapoznały się z meksykańskim strojem oraz historią. Czekamy na kolejny koncert…

Teatr Lalek  pt. “Tola i Szymek”

W czwartek 7 września grupę „Koszałków Opałków” odwiedził teatr lalek. Przedstawienie opowiadało o spotkaniu  Szymka – energicznego i przebojowego chłopca z niewidomą Tolą, na przejściu dla pieszych. Podczas spektaklu dzieci z najstarszej grupy miały okazję, razem z Szymkiem, dowiedzieć się w jaki sposób osoby, które nie widzą radzą sobie w życiu. Mogli dotknąć i zobaczyć laskę osoby niewidomej, książkę pisaną alfabetem braille´a, dowiedzieli się dlaczego na przejściu dla pieszych słychać sygnał szybki i wolny i co on oznacza. Mogli, także sami porozmawiać z Tolą i zadać jej pytania, np. Gdzie chodzi do szkoły? Czego tam się uczy? Czy ma przyjaciół i jak ich rozpoznaje? itp. To spotkanie było wartościowe i pouczające. Bardzo polubiliśmy Tolę i Szymek również, choć na początku trochę się z Toli śmiał.

Skip to content